Çeyizlik Motifli Havlu Kenarı Yapımı

  • 04 Şubat 2021
  • 3.330 kez görüntülendi.
Çeyizlik Motifli Havlu Kenarı Yapımı

Çeyizlik Motifli Havlu Kenarı Yapımı
Havlu kıyıına yapılacak çok güzel bir dantel modelinin yapımını daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Bugün göstereceğim motifli havlu kıyıı danteli modeli motifler durumunda yapılarak birbirine eklenmiş olan bir model. Bu dantel modelinin ayrıntılı yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Dantel modelleri amacıyla yeni örnekleri göstermeye devam ediyorum. Bugün havlu kıyıına yapılmış olan bir dantel modeli göstermek istiyorum. İki renk ip ile yapılmış bu dantel modeli havlu kıyıları çok şık duracaktır. Havlunun içersinde desenler varsa bu desenlere ideal renkte bir dantel ipi seçebilirsiniz. Burada ana renk olarak beyaz dantel ipi kullanılmış orta kısımdaki çiçek motifinin yapımı amacıyla sarı renkte oya ipi kullanılmış.
Tığ işi havlu kıyıı danteli yapımı amacıyla sarı oya ipi ile tığ işi tekniklerinden kullanılarak ufak bir çiçek motifi yapılmış. Daha sonra oluşturulan motifin çevresi beyaz dantel ipi ile örülerek çiçek motifi büyütülmüş. Bu motifler havlu kıyıına istikbal uzunlukta yapılarak birbiriyle ile birleştirilmiş. Çiçek motifleri gerçekleştirdikten sonra beyaz dantel ipi ile kıyı bandı yapılmış kıyı bandı amacıyla ufak kare kutular yapılmış bu şekilde model tamamlanmış.
Dantel modelinin yapımı çok kolay videodaki anlatımı da takip ettiğiniz prosese problem yaşamadan bu güzel modeli yapabilirsiniz. Tığ işi ile dantel modeli yapmaya yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu güzel örneği yapabilir.
Motifli havlu kıyıı danteli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ