İçeriğe geç

Bülbül Yuvası Şal Modeli Yapılışı

Bülbül Yuvası Şal Modeli Yapılışı
Merhaba hanımlar bu günde sizlere çok hoş bir örgü modeli paylaşmak istiyorum,
Bülbül yuvası örgü modelini kullanarak şal motifleri yapılışı. Motiflerin birleşmesiyle beraber ortaya harika bir şal çıkıyor.
Günümüzde kadın, erkek, çocuk demeden hernet örgü ördüğünü görebiliriz. Çünkü örgü örmek hem harika bir hobi, hem de gerilim atmak için birebir bir iştir. Aynı zamanda örerken akılda tutulan rakamlar ve ölçüler vasıtası ile de bellekyı canlı tutan bir özelliği vardır. Uzmanların da yaptığı açıklamalar sonucu netleşmiş olan bir durum da el işi yapmak, örgü örmek gibi etkinlikler kişileri zihinsel anlamda rahatlatır ve ileride yaşayacakları bellek sorunlarıni önler. Daha çok kadınların, bilhassa de ev hanımları ve aile büyüklerinden olan büyükannelerin boş durmamak adına örgü ördükleri bilinir. Ev hanımları, evdeki günlük işlerini bitirdikten sonra kendilerini büyük bir heves ve heyecanla ördükleri örgülerin başında bullinkar. Hani çekirdek çitlerken bir kere başlayınca bırakılmaz ya, örgüler de aynı öyledir. Bir kere örmeye başlarsanız, bırakamazsınız ve her boş anınızı örgü örmekle doldurursunuz.
Teknoloji bu hususta bizlere büyük oranda yardım eder. İnternetin ve teknolojinin bu kadar yaygın olmadığı yıllarda kadınlar, komşularında bir örgü modeli görüp beğendiğinde hemen bir kenara modeli menfaatir veya gördüğü yelek, hırka vs. her ne ise evine gdolayıp örnek olaraki çıkarıp geri teslim ederlerdi. Ancak günümüzde her şeye daha rahat ulaşıldığı için internet sitelerinde bulunan anlatımlı örgüler gibi videolar ve tarifler vasıtası ile güzelunuza giden hangi model olursa olsun gayet rahat ve kolay bir biçimde erişebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir