Mervenin Örgü Dünyasında Erkek Patik Yapımı

  • 02 Temmuz 2018
  • 2.312 kez görüntülendi.
Mervenin Örgü Dünyasında Erkek Patik Yapımı

Mervenin Örgü Dünyasında Erkek Patik Yapımı
Hazır alınmış hiçbir şey, emek verilerek yapılmış bir şeyin konumunu alamaz. Hele ki söz hususu bebekler ise, her hususta titiz davranılmaktadır. Siz de evde basitçe bebeğinize ya da doğum gerçekleştirme üzere olan arkadaşlarınıza bebek patiği örgü armağan etmek istemez misiniz? Cevabınız evet ise, örgü bebek patiği yapılışı çok kolay.
Öncelikle sahip olmamız gereken şey 1 adet renkli yün ve 3 numara yün tığı. Dilerseniz, patikleri çift renk de yapabilirsiniz.
İlk iş olarak, tığımıza 55 adet ilmek atıyoruz ve 10 sıraharoşo örmeye başlıyoruz.11.sıradan itibaren modeli oluşturmaya başlayacağız.2 sıra düz, 1 haroşo örüp, 3.sırada dola-kes-dola tekniğini uyguluyoruz.
Bu noktadan sonra burun bölümünü oluşturmaya başlıyoruz ve burun alanı amacıyla 11 ilmek ayırıyoruz. 22’şey ilmek yan taraflara ayrılmış oluyor. Yan taraftaki ilmekleri de 12 ilmek kalıncaya kadar eksiltip burunu oluşturmuş oluyoruz.
Son halde elimizde 35 ilmek kalıyor. Bunu da göz kararı isteğimiz uzunluğu elde edinceye dek örmeye devam ediyoruz. Bu noktada 2 sıra düz örgü örüp, delik programı yapıyoruz ve sonuna kadar da bu şekilde devam ediyoruz.
Son olarak 6 sıra haroşo örüp, örneği kapatıyoruz.
Patiklerimizi ördükten sonra, bilek alanından dilerseniz yün dilerseniz de yün ile benzer tonlarda kurdele geçirip, modeli tamamlayabilirsiniz. Yün geçirmek dilerseniz, orta uzunlukta zincir çekip tamamlayabilirsiniz, dilerseniz de ucuna çiçekli bir model yapabilirsiniz. Tercih tabii ki sizin.
Evet hanımlar bir konumuzun daha sonuna geldik. Sizlere daha kaliteli konular bulmaya devam edeceğim. Bunun amacıyla sitemizi takip etmeyi ve sık sık ziyaret etmeyi unutmayın. Her gün yeni konular eklemeye çalışıyorum. Yeni konularımızı sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ