Buğday Başağı Desen Bebek Yeleği Yapılışı

  • 12 Mayıs 2021
  • 1.467 kez görüntülendi.
Buğday Başağı Desen Bebek Yeleği Yapılışı

Buğday Başağı Desen Bebek Yeleği Yapılışı
Kız bebekler amacıyla yapılmış çok şık bir yeleğin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Buğday başağı desenli bebek yeleği yakadan başlanarak tek parça durumunda oluşturulan bir örgü işi. Daha evvelce yakada başlama yöntemi ile yelek modeli yapmayanlar bu basit modelin yapımını deneyebilir. Bu yeleğin ayrıntılı yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Yelek modelleri amacıyla bugün sizlere kız bebekler göre yapılmış bir numune göstermek istedim. Bu yelek modeli 1-1,5 yaş amacıyla gerektiğince ideal. Yelek modelinin yapımı anlatımından evvelce ölçüler ile ilgili ayrıntılı bilgi verilmiş. Bu ölçülere ilgi ederek dilediğiniz büyüklükte yelek yapabilirsiniz.
Başak model bebek yeleği yapımı amacıyla burada Alize baby best markalı ipten bir adet yalın beyaz renk birde batik ip seçilmiş. Siz elinizde olan orta kalınlıkta bebekler amacıyla ideal özellikteki örgü iplerini de kullanabilirsiniz. Batik ip yerine tek renk bir ip kullanabilir ya da renkli sıralar amacıyla elinizde kalan ipleri değerlendirip bu yeleği yapabilirsiniz. Şiş olarak 3 numaralı misinalı şiş kullanılmış.
Yelek modeli yapımına yakadan başlanıp 86 ilmek alınıp 4 sıra haroşa örgü yapılmış. Daha sonra yeleğin roba alanı yapılmış. Daha evvelce robadan yelek yapmadıysanız ilgili bir şekilde videodaki anlatımı takip etmelisiniz. Roba alanı gerçekleştirdikten sonra eden evresinde beyaz ip ile beraber batik ipte kullanılmış. Bu şekilde gövde alanı da yapılıp yelek modeli yapımı tamamlanmış.
Buğday başağı desenli bebek yeleği modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ