Baklava Dilimli Bebek Yeleği Yapılışı

Baklava Dilimli Bebek Yeleği Yapılışı

Baklava Dilimli Bebek Yeleği Yapılışı

Yakadan Başlıyoruz
5 numaralı şişimizle altmış ilmek atıyoruz, ilmeği atıktan sonra haraşoları ön sıra düz ve arka sıra düz olarak örgüye devam ediyoruz, 2 sıra ön ve 2 sıra arka düz olarak ördükten sonra 2 sıra haraşo elde ediyoruz. Bu sıradan sonra ilmeği açıyoruz, ilmekleri bebek yeleği çift sıra açmaya ilgi etmemiz gerekiyor, giriş çıkışlarımızın ters olmaması amacıyla bu mühim bir husus,
60 ilmekli yeleğimizde hesabımız şu şekilde oldu: 4 ilmek kenar, 7 ilmek ön, 2 ilmek ara, 6 ilmek kollar, 2 ilmek ara, 18 ilmek arka ve yeniden bu sıralamayı yine edeceğiz.
Kolları Ayırmak
Daha sonra kolları ayırıyoruz, kolları ayırdıktan sonra arkayı öreceğiz. Arkayı 40 ilmekle örüyoruz. Burada tek elle örmeyi tercih edebiliriz. Bu 40 ilmekten sonra yeleğimiz şekillenmeye başlayacak. Baklava dilim modelimizi 40 ilmek tamamlandıktan sonra geçeceğiz.
Baklava Deseni
9 ilmek ve bir ilmek üstüne baklava modelimizi kuruyoruz, kol altına kadar baklava desenleriyle modeli tamamlayacağız. Baklava dilimlerinin boyutlarını yelek yapılışı değiştirip içerisine çiçekler şekilleri yapabilir, ya da isterseniz hazır baklava içlerine hazır çiçeklerden de dikebilirsiniz.
Kolları tamamlamak
Yardımcı şişlerimizi elimize alıyoruz. Bitirdiğimiz yerden şişlerimizi takıyoruz. Bunu 2 adet şişle yapmamız bizim amacıyla daha basit olacaktır. İki tarafa da birer şişi geçirerek, kolu kendi şişimize aktarıyoruz. Bu teknik şahıstan şahsa değişmekte olup, eğer size daha basit geliyorsa siz değişik teknikleri de tercih edebilirsiniz. 3 sıra haraşo ördükten sonra kolumuzu tamamlamış oluyoruz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ