Bebek Yeleği Kaç İlmekle Yapılır

  • 03 Haziran 2017
  • 8.879 kez görüntülendi.
Bebek Yeleği Kaç İlmekle Yapılır

Bebek Yeleği Kaç İlmekle Yapılır
Yeleği 4,5 numara şişle 82 ilmek başlayıp alttaki resimdeki gibi bütün ördüm.Arka amacıyla 40 önlerede 21 er ilmek ayırdım.Kol kesimi yok bu modelde biliyorsunuz lastik olunca topluyor zaten,
4,5 numara şişle örebileceğin bir iple 82 ilmek başla.Roba kısmına gelene kadar alttaki örneği ör.
Robaya gelince kurdeleyi geçireceğimiz kısım amacıyla :1 sıra haraşo ör ön yüze gelince bir ilmek ör kıyı amacıyla, ileri ilmekleri sıra sonuna kadar 2 ilmek birlikte örüp şişe bir ilmek dola.Arkayı ters ör.1 sıra daha haraşo örüp lastiği örmeye başlayacaksın.
önce ilk 21 ilmeği ön amacıyla hiç eksiltme falan yalan yapmadan 2 düz 2 ters lastik örüp bitireceksin.Arka amacıyla 40 ilmeği başka ön içersinde kalan 21 ilmeği aynı şekilde öreceksin.Kol kesimi yok bu modelde biliyorsunuz lastik olunca topluyor zaten.
örneğin yapılışı:
Örneğin yapılışı çok kolay.7 ve katları sayısınca örülüyor.Artı bir başta bir sonda birer tanede kıyı ilmeği amacıyla +2 ilmek olarak başlarsın.
1.sıra:düz
2.sıra:ters
3.sıra:1 düz,şişe bir kere ip dola,1 ters 3 ilmek ters olarak birlikte ör,1 ters. *şişe bir kez ip dola ,1 düz ,şişe bir kez ip dola ,1 ters 3 ilmek ters olarak birlikte,1 ters*
Bundan ardından ** işaretli kısım sıra sonuna kadar tekrar
4.sıra ve bütün arka sıralar :ters
5.sıra :düz
6.sıra:ters
7:sıra:örnek ve bitti,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ