Bayanlar Özel Şal Yapılışı

  • 05 Haziran 2019
  • 1.894 kez görüntülendi.
Bayanlar Özel Şal Yapılışı

Bayanlar Özel Şal Yapılışı
Merhaba sevgili örgü seven hanımlar. Bugün sizler amacıyla bayrama özel tığ örgü bayan yelek ve şal modeli hazırladım. Başta belirteyim angora iple çalıştım. Orta kalınlıkta iplerle de örebilirsiniz.

İlk olarak zincir çekin. Başlangıcı belli etmek amacıyla bir adet sıkı iğne yapın.3 zincir çekip üçüncü zincire batarak bir sıra delik oluşturun. Sonraki sıraya geçince bir sıra daha delik örün. 3 zincir çekip her deliğe atlamadan girin ve bir sıra oluşturun.

Örgünün başlangıcını belli etmek amacıyla bir adet sıkı iğne yapın. 3 zincir çekip ileri deliğe batın. 3 zincir çekip deliğin bittiği yere batıp biri ilmek uzatın. Başını dolayın ve aynı yerden bu şekilde 3 ilmek çıkartın.

İlmekleri toplamadan ipi bir kez dolayıp ileri deliğin bittiği yerden 3 ilmek çıkartın. Bu ilmekleri de toplamadan ipi dolayıp başka deliğin bittiği yere batın. 3 adet olan dolguların hepsini bir kerede toplayıp bir zincirle sıkıştırın.

3 zincir çekip orta birleşim yerine batıp 3 ilmek çıkartın. Bu ilmekleri toplayıp ilk deliğe batın. 3 zincir çekip bir delik oluşturun. Tekrar 3 zincir çekip bir delik daha oluşturun. Her modelin arasına 2 delik boşluk koyup modeli tekrarlayın. Yeni sıraya başlayınca dolguların üstüne gelince 3 zincir çekip meydana batın ve buraya bir dolgu yapın.

3 zincir çekip aynı yere bu şekilde 2 dolgu daha yapın. 3 zincir çekip bir delik atlayıp ikinci deliğe batın. Araya 3 zincirle bir delik oluşturup modeli tekrarlayın. Sonraki modeli kaydırarak devam edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ