Minik Laleler Bayan Örgü Yelek Yapılışı

  • 01 Kasım 2018
  • 2.907 kez görüntülendi.
Minik Laleler Bayan Örgü Yelek Yapılışı

Minik Laleler Bayan Örgü Yelek Yapılışı,
Dünya tek biz ikimiz örgü modeli bayan yelekleri, bebek battaniyesi, çocuk süveteri, bebek yeleği gibi fazlası örgülerde kullanabileceğiniz şirin bir örnek.
Minik laleler örgü modeli başka bir adıyla dünya tek biz ikimiz modeli Gönül hanım doğrulusunda anlatılmıştır. Gelin kız yelekleri, bayan yelekleri ve çocuk örgüleri gibi bir çok örgülerde kullanabileceğiniz bir model. Örgüye ilk başlayan kadınlar istekli olarak başlarlar ancak bir fazlası bir vakit sonra sıkılır. Kendine güvenen ve örgü amacıyla vakit ayırıp uğraşan şahıslar ise bir çok örgüyü basitlıkla yapar. Mağazalarda satılanlardan daha şık elbiseler bile yapılıyor. Mesela kışlık kullanılabilen yelekleri ve bunun dışında atkı ve bereleri örgüyle yapabiliyorlar. Örgü videoları da bu hususta yeteri kadar yardımcı oluyor.
Minik laleler örgü modeli 6 ilmek ve 8 sıradan oluşuyor. Mesela anlatımı 3 motif çıkarılarak yapılmış. 3 motif amacıyla 18 ilmek 2 adet de kıyı ilmek amacıyla 20 adet ilmek gerekiyor. Şişe 20 ilmek atıp hazırlayarak birinci sıradan başlayabilirsiniz. 11 dakikalık videoda Gönül hanımın anlatımlarını dinlerseniz örgüyü daha basit çözebilirsiniz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ