Bayan Boyunluk Nasıl Yapılır

  • 07 Ocak 2020
  • 1.768 kez görüntülendi.
Bayan Boyunluk Nasıl Yapılır

Bayan Boyunluk Nasıl Yapılır
Sonbahar bitti. Kış geldi. Aralık soğuğunu iyiden iyiye hissetmeye başladık. Sizlere bu soğuk zamanlarda sıcacık tutacak örgü boyunluk modelleri yapımı anlatacağım. Tunus işi örgü modellerinden yapılmış. Örgüye yeni başlayanlar da basitçe yapabilirler. Tek şişle örgü modelleri arayanlar amacıyla gerektiğince basit ama bir o kadar güzel model. Boyunluk ve şapka modelleri arıyorsanız daha evvelce sizlerle paylaştığımız saç örgü modeli yapılışından atkı ve boyunluk modelini seçebilirsiniz. Aynı modelle el örgüsü hırka modelleri de yapabilirsiniz. Şimdi yeni başlayanlar ve basit model arayanlar, örgü örmek isteyen ama süre bulamayanlar amacıyla çok güzel model hazırladık.
Tek Şişle Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır?
Malzeme olarak kalın hardal renkli iplik ve 10 mm tek şiş kullandık. 4 cm genelinde düğme kullandık. Sizlere şimdi videolu anlatımla tunus işi nasıl yapılır onu anlatmak istiyorum. Takıldığınız rastgele bir nokta olursa sorabilirsiniz. Ayrıntılı bir şekilde videoda sizlere nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştım.
Boyunluğumuzun ölçüleri 30 cm genişliğinde , 70 cm uzunluğunda. Siz ölçüleri dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Az evvelce de belirtiğimiz gibi model gerektiğince basit. Videoda tunus işi yapılışını gösterdik. Modeli 24 zincir çekerek başlayalım. Ve 2. zincirden itibaren 23 adet ilmek toplayalım. Ve classic olarak geri geri tunus işini örelim. 49 tur olacak şekilde bu işleme devam edelim. 50. turda geri geri örmeden evvelce 3 zincir çekip geri örelim. Bu sayede düğme iliğini yapmış olacağız. Model bittiğinde çok güzel bir görüntü meydana çıkıyor.
Biz modelde kalın bir iplik kullanmıştık. Ölçüler ipliğin kalınlık ve inceliğine göre değişir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ