Basit Bebek Yelegi Kac İlmekle Baslar

  • 21 Şubat 2018
  • 2.322 kez görüntülendi.
Basit Bebek Yelegi Kac İlmekle Baslar

Basit Bebek Yelegi Kac İlmekle Baslar
Pirinç adetleri, haroşa ve burgu örgü modeli kullanılarak oluşturulan bir bebek yeleği. 1 yaştan büyük 2, 2.5 yaş amacıyla yapabilirsiniz.
Şiş numarası 3 numara şiş kullanılıyor. İp olarak ise bebe yünü sarı renk kullanılıyor. Ön tarafın ilmek sayıları 44 ilmek ile başlanıyor. 14 harroşa yapılıyor. Sonra bir düz burgu koyulup başka misaller ise piriç örgü ile örülmüştür. Bitirdikten sonra ise yaka kesimi yapılmıştır.
Arkası ise 72 ilmek başlanıp 4 adet burgu örgü modeli koyuluyor. 26 adet pirim örgü yapılıp bir ters bir düz gidiliyor. Kol kesimine gelince 8 adet ilmek atıp başka kol kesimine gelene kadar devam ediyoruz.
Sizler tabi adetlerini arttırarak da azaltarak da daha büyük ve küçüğünü de yapabilirsiniz. Beğenirsiniz beğenmezsiniz fikrimiz yok ancak beğenirseniz yorumlarınızı bekleriz.
Aşağıda eklemiş olduğumuz videoda Sevda hanım pirinç örgü ve burgu örgü teknikleri kullanılarak oluşturulan bebek yeleğinin yapılışından bahsetmiş. Şiş işi ile oluşturulan başka bebek yeleklerine ulaşabilirsiniz. Sevda hanım 44 ilmek atarak yeleğin yapımına başlamış. Videoyu açıp sizde 44 ilmek atıp 14 haroşa yaptıktan sonra pirinç örgü ve burgu örgüye geçeceksiniz kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ