Balık Sırtı Örgü Modeli Yapılışı

  • 01 Haziran 2020
  • 3.180 kez görüntülendi.
Balık Sırtı Örgü Modeli Yapılışı

Balık Sırtı Örgü Modeli Yapılışı
Balık sırtı örgü modeli bence çok basit bir model. Yaparken anlayacaksınız ki aslında basit ve bir çok yerde kullanabiliriz, bilhassa balıkçı yaka ve kışlık erkek kazakların da son derece güzel oluyor. Kalın ceket programı da son derece güzel ve kullanımı basit bulunduğunu söyleyebilirim. Diğer örgü modellerine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Balık sırtı örgü modeli denince akla ilk olarak okul çağında derhal derhal tüm kızların saçlarına oluşturulan örgü modeli geliyor. Saçların en dibinden başlayarak yapılabilen bu örgü modelini daha güzel bir şekilde kazaklara, örgü yeleklere ya da örgü atkılara bile gerçekleştirme mümkün. Peki, balık sırtı örgü modeli nasıl yapılır?
Sıkı bir yapısı bulunduğu amacıyla ip kaçırmayan, kazaklardan yeleklere, atkılardan berelere kadar bir çok değişik örgüde kullanılabilen bu motifi gerçekleştirme amacıyla istediğiniz kalınlıkta ip ve şiş seçebilirsiniz. Daha yumUşak olması amacıyla ipiniz kalın şişinizin de kalın olması gerekir. Çok daha sıkı olsun derseniz ip de şiş de ince olmalıdır.
Bugün sizlerle facebookta en çok paylaşılan harika bir balık sırtı örgü modelini paylaşıyoruz. Bu örgü modelini bebek battaniyeleri amacıyla kullanabilirsiniz. Ilk ilmeği örmeden alın, ters örgü yaparak örneğe başlamanız lazım. Iki ilmeği ters örgü olarak ördüktan sonra devam edebilirsiniz. Balık sırtı örgüsü modeli hem önden hem arkadan aynı şekilde görünür, bu sebeple de tersi düzü yoktur. Yumuşacık olması ve basit örülmesi amacıyla de ipiniz kalın olsun, eliniz de gevşek. Sıkı sıkı örerseniz balık sırtı motifleri de daha az dikkat çekici olur. Daha ayrıntılı bilgi amacıyla alttaki videoyu izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ