Ata Yeleğı Kaçla Baslanır

  • 13 Temmuz 2017
  • 8.631 kez görüntülendi.
Ata Yeleğı Kaçla Baslanır

Ata Yeleğı Kaçla Baslanır
Erkek çocuk anneleri sitemizde çok dikkatle takip ettiğiniz örgü yelek modeli ile karşınızdayız. İki şişle işlediğiniz ve gerektiğince gösterişli olan bu örgümüz haroşa örgü yöntemi ile işlenilmiş olan bir örgü modelidir. İsterseniz şimdi sizler içim örgümüzün anlatımına geçelim hanımlar.
İlk olarak üç ilmek ile örmeye başlıyoruz. Daha sonra ilmek arttırmaya başlıyoruz. Yani örgümüzün uç kısmından işlemeye başlıyoruz. Örgümüzün her iki ilmek başlarından arttırma yapıyoruz. ön parçanın 40 ilmeğe tamamlıyoruz. 20 cm işledikten sonra kol kısmına geldikten sonra gidip geldikçe bir ilmek kesiyoruz. 15 ilmek kaldıktan omuz bölümünü işliyoruz. Önde her iki parçada aynı işi uyguluyoruz. Arkaya parçaya geldimi 80 ilmek ile işlemeye başlıyoruz her 10 ilmekte bir ilmeği ters olarak örüyoruz hanımlar. Ondada arka parçadaki gibi koltuk kısmına geldimi birer ilmek kesiyoruz. Ense seksiyonuna de geldik mi tek seferde örgümüzü kesiyoruz. Örgümüzün üç parçadan meydana gelen parçalarını işledikten sonra birleştirip dikerek örgümüzü tamamlıyoruz. Düğmeleri dikildikten sonra örgümüz giyilmeye hazır hanımlar.
Kış ve bahar aylarında çok sarfedilen bu örgüler erkek çocuk anneleri amacıyla ideal. Şiş ile işlenilmiş işlenilmesi basit olan bu örgü modeli şiş ile işlenildiğinden ve çok basit işlenilen bir örgü modeli olmasından örgü işlerken sizi hiç yormayacak.
Mavi iplik rengiyle yapılmış olan bu yelek modeli değişik renklerde yapabilirisiniz hanımlar. Pantolon üstüne şık duracak olan bu örgü yelek modelimizi sizlerle paylaşıyoruz. Yapmak isteyen bayan arkadaşlarımıza şuandan basit gelsin diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ