Anlatımlı Kastırmalı Bebek Beresi Yapılışı

  • 09 Kasım 2017
  • 4.289 kez görüntülendi.
Anlatımlı Kastırmalı Bebek Beresi Yapılışı

Anlatımlı Kastırmalı Bebek Beresi Yapılışı,
Malzemeler
Ortakalınlıkta yün.
5 Numara şiş.
Nasıl yapılır?
Ölçümüzü 14 ve katlarını ayarlayarak büyüklüğünü istediğimiz ölçüde ayarlayabiliriz.
86 İlmek olarak beremize başlayalım. Birde bir lastik örelim ve lastik uzunluğumuzu istediğimiz boyda ayarlayalım.
İki sıra ters örgü bere örelim. Sonra 10 sıra düz örelim.
Kenar ilmeğimizi alalım ve 6 ilmek ters örgü olarak örelim. 7. İlmeğimizin hizasında aşağı inerek ilk sıradaki haroşa ilmeklerimize batalım ve ilmeğimizle örelim. Tekrar 8. ilmeğimizide hizasından inip batalım ve ilmeğimizle birlikte örelim. 12 ilmek ters örelim, tekrar 13. ilmeğin hizasından inelim iki sıraya birden batıp ilmeğimizle örelim.
14 İlmeğede aynı işlemi yapalım ve 12 ilmek ters örelim. Bu şekilde devam edelim ve sonda baştaki gibi 6 ilmeğimiz olacak.
Bir sıra daha haroşa örelim yalnız düz yüzünden iki sıra ters görüntüsü olacak.
10 Sıra düz örelim ve tekrar kastırmamızı yapalım. Burada kastırmalarımız yer değiştirecek yani daha önceki kastırmamızın tam ortasına gelecek şekilde aynı işlemleri yaparak kastırmamızı yapalım. Bu şekilde istediğiniz boya gelince kesme işlemine başlayabilirsiniz. ( burada 3 lü kastırma yaptım.)
Son haroşa örgüsünde iki ilmeği bir alarak sıra sonuna kadar bu şekilde keselim ve ilmek sayımızı yarıya düşürelim. Bir sonraki sırada yine iki şer alalım ve yine yarı sayıya düşürelim. Bir sonraki sırada da aynı işlemi yapalım ve son kalan ilmekleri iğne ile toplayıp dikelim. Yan tarafınıda dikelim tepesine isterseniz ponpon yapa bilirsiniz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ