Derya Baykal Örgü Modelleri

Anlatımlı Bolero Yelek Yapılışı

Anlatımlı Bolero Yelek Yapılışı

Anlatımlı Bolero Yelek Yapılışı
Merhaba hanımlar bebek bolero yapımı videoda sizlere kısaca anlatmaya çalıştık. Bebek yeleklerinden en çok istenilen bir modeldi. Bizde dilimizin döndüğünce sizlere videolu olarak anlatmaya çalıştık. Umarım anlatabilmişimdir. Bu şık bebek bolero yapımını dilediğiniz renklerde örebilirsiniz. Ve dilediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz. Kurdeleler ile, inciler ile, örgü çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Biz çiçek şeklinde boncukları dikerek bir süsleme yaptık. Bebek bolero modelini her yaş grubu amacıyla örebilirsiniz. Sayıları artırarak. Atacağınız ilmek adedi kullanacağınız ipin kalınlık ve inceliğine göre değişecektir. İlmeklerinizi hesaplar iken bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz. Daha bizde anlatımlı çoğu örgü modeli var. Saçaklı örgü süveter yapılışı. Saç örgülü yelek nasıl yapılır, tığ işi dantel yelekler, bolerolar, hırkalar, atkılar, şapkalar. Bizde yok yok. Bugünse basit bolero modelleri yapılışı var.
Bebek bolero yapımı videoda kullandığım ip çok evvelcelerde aldığım bir ipti. Zincir ip tipinde bir ip. Bu proje amacıyla evde kalın 1,5 – 2 ipiniz varsa kullanabilirsiniz. Daha ufak çocuklar amacıyla daha az ip gidecektir. Sizlere evvelce yeleğin yapılışını resimli olarak göstermek istiyorum. Ön parçalar, ön parçaların birleşmiş ve birleştikten sonra dikmeden bitmiş hali.
Buda tekrar aynı örneği nako vals ile ördüğüm modeli. Diğer modelde birleştirerek yapmıştık. Burada ayrı ayrı örüp tek tek dikerek yaptık. İki şekilde de örebilirsiniz.
Aynı modelin değişik renklerle uygulanmış hali.
Şimdi bolero yeleği nasıl yaptık videolu olarak görelim. İyi seyirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Facebookta Takip Edin