Çocuk Bolero Nasıl Yapılır

  • 03 Şubat 2018
  • 2.595 kez görüntülendi.
Çocuk Bolero Nasıl Yapılır

Çocuk Bolero Nasıl Yapılır,
Örgü bebek bolero yapılışını anlatacağız. Üstünde oluşturulan kahve çekirdeği modelini diğer bir hususta anlatmıştık. Bebek boleroları elbise üstüne çok şık duruyor. burada da basit anlatımlı bebek bolerosu yapılışı sizler
Malzemeler
Bebe yünü
3.5 mm şiş
Modeli şişe 59 ilmek atarak başlıyorsunuz. İlmek miktarını siz öreceğiniz vücuda göre ayarlayabilirsiniz. Ve aradaki örneği dilediğiniz değişik bir modelde de koyabilirsiniz.
Daha sonra 4 sıra haroşa örelim. Ve kolları ayırmaya başlayalım. Kenar evresinden 1 ilmek ters, 2 düz , 1 ilmek artır , 12 ilmek düz olarak ör. 1 ilmek artır. 2 ilmek düz , 1 ilmek artırıp , 25 ilmek düz örüyoruz. 1 ilmek artır, 2 ilmek düz, 1 ilmek artır ve 12 ilmek düz ör. Ardından tekrar kıyı amacıyla 1 ilmek artır, 2 düz ve 1 ters örüp bu sırayı tamamlıyoruz.
Bu şekilde örerek kol farkında 12 artış imkan kadar örmeye aynı teknikle devam ediyoruz. 12 sıradan sonra kol kısımlarına 4 sıra horoşa örgü modeli öreceğiz. 4 sıra haroşa örerkende aynı şekilde artışlar devam edecek. Artırmaları yapıp kol kısımlarının devamını haroşa olarak yapıyoruz. 4 sıra haroşayı ördürten sonra kol kısımlarını kesiyoruz. Kesme işleminde 2 şer fark kısımlarını da kesiyoruz. Ama orta sırt kısım kalıyor.
Kolu keserken son kısımda 1 ilmek kalıyor. Bu ilmekten yan kısımdan yani öne istikbal kısımlardan 23 ilmek çıkartılır. Dikiş olmadan oluşturulan bir model. İlmekler çıkartıltıktan sonra kol altlarından 10 ilemek artırma yapılarak arka sırt kısım örgüsü ile birleştirilir.
Birleştirmeyi yaptıktan sonra 3 sıra haroşa örülür. Daha sonra başlardan 7 sıra yaka amacıyla haroşa örülüp kaydırmalı kahve çekirdeği örgü modeli koyuyoruz. 8 adet numune yapılır ve 3 sıra haroşa örülür ve düz örgüye geçilir. Kenarlardaki 7 haraşo devam ederek 20 sıra düz örgü örülür. Kol altına gelen kısımlardan 2 ilmek ara ile 1 er ilmek artırılarak 8 ilmek artış yapılır. Bundan sonra artış yapmadan 3 cm düz örülür. Ve etek ucu amacıyla haroşa örgüye geçilir. İlk haroşa esnasında örünün sol evresinde ilik deliği açılır. 3 sıra haroşa örülür tüm ilmekler kesilerek bitirilir.
Arka sırt kısımda 1 ör 1 artır olarak 1 sıra devam ediyorsunuz. Sağ ve sol kıyıdan 30 ar ilmek kalacak orta da kalın kısım 1 ör 1 artır ile örülecek 1 sıra. Sonra diğer alanın altı alanı gibi örülecek. Kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ