Örgü Modelleri

6 Yaş Çocuk Yeleği Yapılışı

6 Yaş Çocuk Yeleği Yapılışı
Örgü işlemek he çok basit hem de sabır isteyen bir iş olmaktadır. Bu işi yapabilmek amacıyla özel bir yeteneğinizin olmasına lüzum yoktur. Sadece ufak püf noktalarını bilmeniz yeterli olacaktır. Bu ufak ancak mühim püf noktaları yardımıyla her bayan evinde rahatlık ile el işi yapabilir. Her örgünün ayrı bir ayrıntıyı ve püf noktası bulunduğu gibi 6 yaş örgü yelek modelleri içersinde aynı hal geçerli olmaktadır. Eğer bu örgü modelinin detaylarını merak ediyorsanız o vakit yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.
6 yaş örgü yelek modelleri amacıyla yapmanız lüzumen beğendiğiniz bir renk iplik ve ona ideal şiş almanız olacaktır. Ardından ise en az 25 en çok 40 çift ilmek kurmaktır. Bu hal amacıyla ilgi etmeniz lüzumen çocuğun boyu ve kilosu ilaveten da iplik kalınlığı ile şişin kalınlığı olmaktadır. Ardından ise lastik işlemek lüzumiyor. Lastiği dilerseniz iki ters iki düz işleyebilir ya da bir ters bir düz işleyebilirsiniz.
Lastik işlenmesinin nedeni örgü bittikten sonra alt kısmının kıvrılmaması ve düz durmasının sağlanmasıdır. Lastiği ortalama dört parmak kalınlığında işlemeli ve dilediğiniz modeli kumralsınız. Biz bu gün sizlere basitdan başlayabilmeniz amacıyla düz modeli anlatacağız işleyeceğiniz bu model hem çok basit hem de acele işlenen bir model olmaktadır.
Yelek üç parçadan oluşacaktır. Arkasını kaç başladıysanız önünü gerçekleştireceğiniz parça yarısından bir çok olması lüzumiyor. Bir çok olmasının nedeni dikildiği vakit bir ilmek dikiş payı olmasıdır. Çocuğun boyu ölçülerek lüzumen ölçüde işlendikten sonra koltuk altı ve yaka kesimi yapılmalı ve kol ölçüsü de bittikten sonra örgü bitirilmelidir. Ardından ise yelek amacıyla ilkem açılan yerlerin karşısına düğme dikilmeli ve yelek tamamiyle bitirilmelidir.

 

6 Yas Cocuk Yelegi Yapilisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu