Örgü Modelleri

Ajurlu Yelek Modeli Yapılışı

Ajurlu Yelek Modeli Yapılışı
Bebekler amacıyla çoğu farklı örgü modelinin olması, kadınların hazır alabilmek yerine öğrenerek kendilerinin örmesine namacıyla olmaktadır. Bebek örgüleri çoğu tür olup, zor olmayan yapılışlarını öğrenmek ve çoğu model meydana çıkarmak olası olmaktadır. Bebeğine hazır giyim yerine kendi yaptığı ve emek verilen kıyafetleri tercih eden anneler, yelek, hırka, kazak, patik, çorap, şapka, atkı gibi örgü alternatifleriyle kendi zevklerini uygulayabilmektedir. Hem iyi ve verimli süre geçirmek, hem de bir şeyler üretmek isteyen kadınlar amacıyla vazgeçilmez bir uğraş olan örgü, el emeği göz nuru mamüller olarak ayrı bir ehemmiyet taşımaktadır.
Oldukça basit bir örgü modeli, bebek örgülerindede basitlıkla kullanabilirsiniz. Ajurlu yelek modeli arayanlar deneyebilir.
Toplumumuzda mühim bir yeri olan örgünün, yeni çıkan model ve motiflerle daha da çok türlendiği görülmektedir. Sadece kadınların boş zamanlarını değerlendirdikleri bir etkinlik olmakla kalmayan örgü meydana çıkarılan mamüllerle de gereksinim tarafında da yapılma gerektiğini meydana koymaktadır. Basit araçların tüketimi ile meydana çıkarılan birbirinden farklı ve şık model, desen ve motiflerle, çoğu kadın doğrulusunda öğrenilmek dilenen bir uğraş durumuna gelen örgüyü kurslara giderek öğrenmek de olası olmaktadır. Birçok örgü modelleri ile detaylı mamüllerin meydana çıkması, örgü tekniklerinin bilinmesine bağlı olarak gelişir. Yapılacak örgü çeşidinin seçilmesi ardından alıncak ideal malzeme ve zevke bağlı olarak oluşturulacak desen ve renk uyumuyla beraber örgü modelinin tekniğini öğrenerek meydana göz alıcı bir ürün çıkarmak zor değildir. Örgü tekniğini bilmeyen bireylerin ilk olarak yapılması zor olmayan bir modelle başlaması da daha basit adapte olmasını ve zoru öğrenmeden evvelce özgüveninin oluşmasını sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu