Örgü Modelleri

Ajurlu Kalp Örgü Modeli Yapılışı

Ajurlu Kalp Örgü Modeli Yapılışı
Ajurla kalp modeli yapımı, baharlık örgüler ve bebek örgü modelleri amacıyla uygun numunetir. Şiş ile hazırlanan basit ve şık görüntülü ajurlu kalp modelini dilediğiniz boyutta hazırlayabilirsiniz. Örnek anlatımdaki kalp modeli amacıyla 13 ilmek yeterlidir. Kenar ilmekler ile beraber 19 ilmek atılarak numune anlatım yapılmıştır.
İlmekleri örgünün ön yüzünde düz, arka yüzünde ters olarak örün. Örneğe başlarken baştan 7 ilmek örün. Sekizinci ve dokuzuncu ilmeğin yerlerini değiştirip beraber örün. 1 dola, 1 ör, 1 dola, 2 ilmeği beraber ör. Geri kalan ilmekleri düz örüp sırayı bitirin. Arka sırada bütün ilmekleri ters olarak örün. Modelde her arka sırada bütün ilmekleri ters olarak örün. Sonraki sırada kalbin V biçiminde ilerlemesi amacıyla 6 ilmeği düz örüp ilmeklerin yerlerini değiştirip 1 kes, 1 dola yapın ve arada 3 ilmek örüp tekrardan dola, kes yapın.
6 adet delik imkan kadar kaydırarak aynı işleme devam edin. Sonraki ön yüzde 4 ilmeği düz örüp 1 dola, iki ilmeği beraber kes, 1 ilmek ör, sonra gelen ilmeklerin yerlerini değiştirip beraber ör, 1 dola, 1 ör, 1 dola, 1 kes, 1 ör, ilmeklerin yerlerini değiştir beraber ör, 1 dola, kalan ilmekleri düz olarak örerek bitirin.
Sonraki sıraları kalp biçimi alana kadar keserek ve dolayarak ilerletin.
https://youtu.be/LnsuB_1CP3g

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu