Ahududu Modeli Kız Bebek Patiği

  • 10 Temmuz 2018
  • 2.072 kez görüntülendi.
Ahududu Modeli Kız Bebek Patiği

Ahududu Modeli Kız Bebek Patiği
Kullanılan Malzemeler : Bebe yünü, 3,5 numara şiş.
Haraşo Örgü: Örgünün, işin yüzünden ve tersinden aynı ilmekle, aynı şekilde örülmesiyle oluşur.Örgünün her iki yüzüde aynı görünümdedir.
Patiğimiz haraşo örgü tekniğiyle örülmüştür.
YAPILIŞI: 52 ilmek ile başlanır. Haraşo örgü yapılır. 2 cm örüldükten sonra, patiğin taban kıyıındaki ajurlu seksiyon yapılır. Bu sırada 1 kıyı ilmek ör” – 2 ilmek kes – 1 ilmek artır ” bunu sıranın sonuna kadar tekrarla.
Bir ileri sırada, 2 cm haraşo örgü örüldükten sonra, ( 5 diş haraşo örgü ortaya gelir.
Patiğin ön kısmının yapılışı:20 ilmek ör,( yandaki ilmek sayısı) 11 ilmek haraşo (patiğin önündeki ilmek sayısı), 2 ilmeği beraber ör( 1 ilmek kesilir), geri dönülür,şişteki 19 ilmek şişte bekletilir. 11 ilmek haraşo, 1 ilmek kesilir,geri dönülür.Kalan 19 ilmek şişte bekletilir.11 ilmek haraşo,1 ilmek kesilir,geri dönülür.18 ilmek şişte bekletilir…..şeklinde 12 ilmeğin her iki doğrulusunda 8 defa 1’er ilmek kesilir.
Kalan 36 ilmek ile 10 sıra yani 5 diş haraşo yapılır. Sonra patiğin kordonunu geçirebilmek amacıyla ” 3 ilmek ör – 2 ilmek kes – 1 ilmek artır ” şeklinde, sıranın sonuna kadar tekrarla. 12 sıra daha örüldükten sonra ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Patiğin taban ve arka ortası dikildikten sonra,kordon bükülür ve bilek kısmındaki ajurlu seksiyonden geçirilerek kordon önde bağlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ