3 Aylık Bebek Yelegi Kac İlmek Örülür

  • 07 Ağustos 2018
  • 2.706 kez görüntülendi.
3 Aylık Bebek Yelegi Kac İlmek Örülür

3 Aylık Bebek Yelegi Kac İlmek Örülür
Bebeklerimiz için kullandığımız bebek yeleği modelleri gerektiğince çeşitli, sizlerle değişik ve çok güzel Bebek yeleği Yapımını paylaşıyorum rengi ayrı bir güzellik katmış Bebeklerinize çok yakışacaktır Bebek yeleği Yapımında, ip olarak bebe yünü tercih edebilirsiniz, yeleği gibi örgü modellerinde çok güzel bebek örgüleri Hacer Çelik Hanım gayet Ayrıntılı bir şekilde nasıl yapıldığını bizler anlatmış. Ortaya çok güzel bir bebek yeleği çıkmış en güzel ve en değişik bebek örgülerini sizlerle paylaşmaya özen gösteriyorum, yapacak olanlara şuandan kolay gelsin iyi ve güzel zamanlarda bebeklerimizin kullanmaları dileğiyle,
Hanımlar bebek ipliği ile 3,5 ya da 4 numaralı bir şiş ile örün. Renk seçimini kendi zevkinize göre ayarlayın.
Yelek ilk olarak 58 ilmek atarak başlayın. Daha sonra 7 sıra haraşo örün.
Sonrada kıyılarına düğme iliği gerçekleştirme amacıyla 9 ar sıra bırakın.
9 sıra haraşo sonrada meydana geçin orta kısma ister bir model koyun. İsterseniz de benim gibi düz örün. Daha sonra surat yada çiçek, böcek örüp aplike yapabilirsiniz.
9 ar ilmek kıyı haraşo, 40 ilmekte orta alanı olacak. Bu şekilde 38 sıra haraşo, düz örgü ve tekrar haraşo şeklinde örün.
Derya Baykal Yandan Dügmeli Yelek,
Yukarıdaki fotoğrafta da görüldüğü gibi boyun bölümünü koymadan evvelce tekrar bütün 58 ilmeği tekrar 7 sıra haroşa şeklinde örün.
Şimdi de boyun alanı yapılacak. Bunun amacıyla 18 ilmek haroşa, 22 ilmek bitirin. Sonra tekrar kalan 18 ilmek haroşa örülerek sıra bitirilir..
Önce bir kıyıı 16 sıra haroşa örün. Sonra başka kıyıdaki haroşayı de tekrar aynı şekilde 16 sıra örün.
Şimdi de boyun amacıyla ortadan kestiğiniz 22 ilmeği ekleyerek, örgüye tekrar başladığımız gibi 58 ilmek olarak devam edin.
Yine aynı şekilde 7 sıra haroşa örülür. Daha sonrada 18 ilmek haroşa, 22 ilmek model yada düz örgü, 18 ilmek tekrar haroşa şeklinde örgüye devam edilir.
Derya Baykal Yandan Dügmeli Yelek Modeli,
24 sıra 18 ilmek haroşa, 22 ilmek düz ve tekrar 18 sıra haroşa şeklinde örgüye devam edin. Daha sonrada kıyılarındaki ilik yerleri amacıyla lüzumlu olan kulakları koyun.
Bunun içersinde iki kıyıya da 13 er ilmek arttırın.
17 sıra kıyı kulakları ile beraber örün. Bu kulaklara kaç düğme koymayı istiyorsanız o kadar ilik açmayı unutmayın. Ben 3 er düğme koymak amacıyla iki kıyıdan da 3 er ilik açtım.
En son tekrar 7 sıra haroşa örüp, örgüyü bitirin kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ