Sıçan Dişi Bebek Yelek Modeli Yapılışı

Sıçan Dişi Bebek Yelek Modeli Yapılışı
Çok güzel bir örgü desenli olan fare dişi başka adıyla sıcan dişi yelek modelinin yapılışı. Resimli açıklamalı olarak fare dişi örgü modelinin yapımı.
Anlatımlı örgüler ve örgü teknikleri paylaşmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bir çok örgüde kolaylıkla kullanabileceğiniz, yapılışı kolay fare dişi, bir başka adı fare dişi örgü modelinin yapılışına bu yazımızda yer verdik. Bu örgü yöntemi ile bereler, patikler ve atkılar örebilirsiniz.
Bebek örgülerinde ya da isterseniz erişkin örgülerinde hırka ve yelek gibi örgülerde de kolaylıkla kullanabileceğiniz bir örgü modelidir. sıcan dişi yelek modeli 2 adet şiş kullanılarak yapılıyor. Sıçan dişi örgü modeli ile örgü örmek istiyorsanız şiş işine hakim olmanız gerekiyor.
Kendinize ya da çocuğunuza bir atkı, bere örecekseniz ve değişik bir model olsun istiyorsanız bu örgü yöntemi ile örebilirsiniz. sıcan dişi yelek modeli yapılışı çok kolaydır. Aşağıdaki resimleri gözlemleyince yapılışının ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.
Ben yapacağım ilk atkı ve berelerde bu modeli deneyeceğim. Daha evvelce hiç yapmadığım bir model. Modelin anlatımı ile karşılaştıktan sonra hem sizler amacıyla hemde şahsım amacıyla buraya yükledim. İlk bere ve atkı yapacağım vakit bu modeli kesinlikle kullanacağım.
Sıcan dişi yelek modelinin yapılış aşamaları alttaki resimlerde sırası ile gösterilmiştir,

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top