Kolay Bebek Yelekleri Yapılışı

  • 24 Eylül 2019
  • 3.407 kez görüntülendi.
Kolay Bebek Yelekleri Yapılışı

Kolay Bebek Yelekleri Yapılışı
Etekten başlamalı haroşa üstüne süpürge örgü modeli olan çok güzel bir bebek yelek örneği, bu yelek hem kız bebek yeleği, hem de erkek bebek yeleği olarak örülebilir.

Süpürge motifli örgü modeli hem kız hemde erkek bebek yeleklerinde kullanılıyor. 172 ilmek atılarak başlanan örgüde süpürge motifleri yapılıyor. Örgü modeli 3.5 numara şişle etekten başlanarak örülüyor. Örgünün ön kısımları 45 arka kısımları amacıyla ise 85 ilmek atılıyor. Toplamda 172 ilmek olan bebek yeleğinin yapılışına tek parça başlanır. İlmekler ise sonrasından ayrılır. Yani ön kısım amacıyla 45 artı 45 olacak şekilde arka kısım amacıyla ise 82 ilmek ayrılacak. Örgü yapımında ters ve düz ilmekler kullanılıyor. Süpürge motifleri oluşturulduktan sonra yelek üstünde harika duruyor.
Gönül hanımın anlatımıyla baştan sona kadar yelek anlatımı videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu model birtakım bayanlara zor gelse de birtakım bayanlara çok basit geliyor. Eğer zor geldiyse bebek yelekleri kategorisindeki başka modellere göz atınız. Kolay bebek yelekleri yapılışı amacıyla onlarca örgü modeli bulunuyor. Bebeklere yelek öreceklere basit gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ