2 Renkli İple Fare Dişi Örgü Modeli Yapılışı

  • 22 Ağustos 2020
  • 2.215 kez görüntülendi.
2 Renkli İple Fare Dişi Örgü Modeli Yapılışı

2 Renkli İple Fare Dişi Örgü Modeli Yapılışı
İki renkli iple fare dişi  örgü modeli basit oluşturulan bir şiş işi tekniğidir. Motifleri ile çizgileri hatırlatan örgü modelinin ayrıntıları bu yazımızda.
Kadın giyim ürününe baktığımızda modası hiç bitmeye ve yazlık ya da kışlık seçeneklere sahip olan giyim ürünü şal modelleri olduğunu görmekteyiz. Genellikle el örgüsü ile örülen şal modellerin alanı vakit sizi soğuktan koruyor, kimi vakitte kıyafetlerinize orjinal bir ayrıntı olarak kullanılıyor. Neredeyse her ya gurubu kadın şal kullanmayı seviyor ve genellikle bu parçayı kendileri örmeyi tercih ediyorlar. Dolayısı ile bugünümüzde yazlık şal modelleri, kışlık şal modellerini çeyizlik şal modelleri ve çocuklara özel panço şal modelleri gibi aniden çok model alternatifi ile karşımıza çıkıyor.
El örgüsü ile oluşturulan şal modelleri tığ işi ve şiş işi gibi değişik tekniklerle yapılır. Gündelik yaşamımızı süsleyen bu modellerin günden güne tercih edilme oranının artmasını en mühim sebebi ise el emeğinin modele kattığı doğallık ve özgülüktür. Bundan birkaç devre evvel kadınların kendi ev içerisinde ya da örgü evlerinde hobi olarak gerçekleştirdikleri bu tarz çalışmalar vakit geçtikçe değişim göstermiş güncellenen model seçenekleri ile internet içerisinde sizin beğenisine sunulmaya başlanmıştır. İnce işçilik ve profesyonellik isteyen tığ işi şal modelleri çoklıkla yazlık örgüler kategorisinde yer alır. Dikkatli ve hassas çalışmalar neticesinde hazırlanan yazlık şal modellerinin üstünde değişik desenlere yer verilerek daha varlıklı görüntülü modeller meydana çıkmaktadır. Elbette ki bu mamüller el emeği göz nuru verilerek yapıldığından ötürü hazır modellere göre biraz daha yüksek fiyatlı olarak satılmaktadır. Şal modellerinin yapılışlarını anlatımlı örgüler kategorilerinden inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ