1-2 Yaş Bebek Yeleği Kaç İlmek Başlanır

  • 28 Kasım 2019
  • 5.992 kez görüntülendi.
1-2 Yaş Bebek Yeleği Kaç İlmek Başlanır

1-2 Yaş Bebek Yeleği Kaç İlmek Başlanır
Anneler çocuklarına çok güzel örgüler örmek amacıyla bu örgü modelini kesinlikle öğrenmeliler. Yazlık ve kışlık örgü örmek istiyorsanız göz atın!
Örgü dendiğinde ilk olarak akıllara kışlık örgü modelleri geliyor. Birçok tür örgü modeli ve türü vardır. Ancak ülkemizde en çok tercih edilen ve sarfedilen kışlık örgülerdir. Kışlık örgüler ortamında atkı, bere, yelek, şapka, hırka en çok tercih edilen modellerdir. Ülkemizde örgü işi çok seviliyor. Hemen derhal yurdumuzun dört bir köşesinde örgü ören kadın vardır. Örgü örmeyi seven de giyen de çok. Bu yüzden örgü pazarında yeni yeni çoğu ip modeli üretiliyor. Bu ipler ile kadınlar farklı örgü modelleri örüyor. Genellikle kış aylarında kapüşonlu hırkalar, detaylı şallar, salaş bereler çok çok kullanılıyor. Hele ki kendi el emeğiniz ise daha çok ilgi çekiyor.
Şal modası ülkemizde hiçbir vakit geçmiyor. İster yaz ister Bahar ayı ister ise kışın şal kullanmak mümkün. Yazlık bir şal modeli örecek iseniz, ince ve terletmeyen ipleri tercih etmelisiniz. Bahar ayları amacıylade, yaz aylarında kullandığınız ipleri seçebilirsiniz. Kış ayı amacıyla şal modeli örmek istiyorsanız, daha kalın ipleri alabilirsiniz. Şal amacıyla çoğu ip alternatifi mevcut. Son vakitlerde en çok tercih edilen ipler simli ve yaldızlı iplerdir. Bu iplerden şal modeli yaptığınız vakit, hem gece hem gündüz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Simli bir yapıya sahip bulunduğu amacıyla güneşte ve ışıkla parlayacaktır. Şal modellerinde örümcek modeli her vakit modadır. Ancak bugünümüzde çoğu aparat ile çiçek tipinde şal modelleri örmek mümkün. Bu tarz aparatları Çevrenizdeki tuhafiyelerden basitlıkla temin edebilirsiniz.
Sayılar üstünde yazıldığı gibi 79 ilmek başlıyoruz yaprakların tam çıkması amacıyla.. kıyı ilmekler 7 şer tane.. üstündeki tanım 2 düz yazılan kısım yalnızca yaprakların kurulumu .. çok kere yazdım lütfen bundan sonra kaç ilmek yapraklar nasıl gerçekleşiyor die soru sormayın gayet açık yazdığımı düşünüyorum..ipim alize baby best 3.5 numara sis kullandım yapacak olanlara basit gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ