Yuvarlak Çiçek Lif Yapımı

  • 05 Ocak 2020
  • 1.819 kez görüntülendi.
Yuvarlak Çiçek Lif Yapımı

Yuvarlak Çiçek Lif Yapımı
Çiçekli örgü lif modeli en çok tercih edilen modeller arasında olup, çiçek bahçesi diyebileceğimiz bu modelin yapılışında basit bulunduğu belirtebiliriz. Çok heves alan çiçekli örgü lif yapılışı esnasında iki katlı olması da lifin daha pofuduk ve yumUşak olmasını sağlamaktadır.
Ortasında büyük bir çiçek yer alan ve çiçeğin ortasına boncuk eklenilen çiçekli örgü lif yapılışı esnasında koyu ve açık pembe ile beraber beyaz ve yeşil renklerde lif ipi kullanıyoruz. Hem de 7 numara tığ kullanarak öreceğimiz bu lif modeli yuvarlak şekilde örülmektedir.
Çiçekli iki kat lif yapımına iki katlı olması nedeniyle, evvelce büyük katı yapmaya 7 zincir çekerek başlıyoruz ama bu arada iki katı ayrı ayrı yaparak sonradan dikiyoruz. İlk zincire tığımıza ip dolamadan batıyoruz. 1 zincir çekip, sıkıladıktan sonra ilmeği tığımıza alıyoruz ve genişletiyoruz ve 3 defa sararak fıstık yapıyoruz ve aralarda 2 zincir çekiyoruz. Toplam 6 fıstık oluncaya kadar aralarda 2 zincir çekerek devam ediyoruz. Bittikten sonra ilk deliğe ilmek almadan batıyoruz ve 1 zincir çekiyoruz ve 1 fıstık yapıp, 1 zincir çektikten sonra aynı deliğe bir fıstık daha yapıyoruz. Bu şekilde tüm yuvalara yani deliklere 2 fıstık yaparak, 6 adet çift fıstık yapacağız. Diğer sıraların yapılışını öğrenmek amacıyla videomuzu izleyebilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ