Yaprak Grubu Örgü Modeli Yapılışı

  • 23 Ekim 2019
  • 2.886 kez görüntülendi.
Yaprak Grubu Örgü Modeli Yapılışı

Yaprak Grubu Örgü Modeli Yapılışı
İlk kez göreceğiniz bir örgü modeli olduğunu söyleyebilirim. Yaprak grubu bahçe örgü modeli olarak adlandırdığım bu güzel örgü tanımını evde yapmaya başladım bile… sizlerde örgü modelleri koleksiyonunuza yenilerini eklemek istiyorsanız? bu güzel yaprak örgüler serisine ait yapraklı gizli bahçe örgü modelini öğrenip yapabilirsiniz.

Oldukça çok ajur desenli yaprak motifli örgü modellerini genellikle yazlık oluşturulan bluz, yelek yada aynısı örgü işlerinizde tercih edebilirsiniz. Örgü yün ipiyle battaniye ve örgüden hırkalar yapabileceğiniz gibi birbirinden güzel şal numuneleri de yapabileceğinizi söylemek isterim.

Anlatımın videosunda Sevgi hanımın ayrıntılıca dile getirdiği yaprak grubuna ait örgü modelinde 2,5 numara şiş ile orta kalınlıkta olan ip yada 10 ve katları üstüne kurulmaktadır. Bu güzel numune yapraklı örgü yelekleri modellerini de andırıyor. Hatta gerçekleştireceğiniz örgü bayan yelek modeli amacıyla çok ideal olacağını düşünüyorum.

Değişik örgü modelleri arayışımın sürdüğü şu zamanlarda karşılaştığım bu güzel yaprak desenli örgü modelini sizlere de tavsiye etmek istedim. Örnek resim ve tekrar altta Sevgi hanımdan dinleyeceğimiz örgü örneğini sizlerde öğrenip kesinlikle yapmalısınız. Benzer örgüleri kesinlikle görmüşsünüzdür. Fakat yapraklı örgü modelleri benim en çok sevdiğim örgü çeşitleri arasında yer alıyor. Öğrenip evimde yaptıktan sonra resimlerini buradan sizlere yayınlayacağım.

Yaprak bahçeli örgü modelinin tam tanımını izleyeceğiniz öğretici videodan yararlanarak öğrenebilirsiniz. Sevgi hanıma hazırladığı bu güzel ayrıntılı anlatımdan dolayı de huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ