Yandan Düğmeli Örnekli Bebek Yeleği

  • 13 Ocak 2020
  • 3.279 kez görüntülendi.
Yandan Düğmeli Örnekli Bebek Yeleği

Yandan Düğmeli Örnekli Bebek Yeleği
Bu konumuzda sizler amacıyla yakadan başlamalı ve yandan düğmeli bebek yeleği yapımını inceledik. Görünüm olarak yalın ama bir o kadar da şık bir yeni örgü bebek yelek modeli sizi karşılıyor olacak,
Yeni bebek yeleği örneği 1 yaş amacıyladir. Yapımı amacıyla 1 yumak Nako Elit Baby bebe ipi kullanılmıştır. İp 250 metre uzunluğunda orta kalınlıkta bir bebe ipidir. Şiş olarak da eli sıkı olanlar amacıyla 4, eli bol olanlar amacıyla ise 3,5 numara şiş tavsiyesi yapılmıştır. Hem de 4 adet düğme de malzemeler içerisine eklenmiştir.

Yandan Düğmeli Bebek Yeleği Nasıl Örülür?
Klasik yakadan başlanan bebek yeleği gibi bu modele de aynı şekilde başlanmaktadır. Başlangıç amacıyla de 76 ilmek çekilmiştir. Daha sonra 4 diş haroşa örülmüştür. Daha sonra yakanın derhal altında yer alan ajurlu çalışma gerçekleştirilmiştir. Bu ajurlar yalnızca yakada değil kol kenarlarında, numune başlangıç ve bitişlerinde ve etek evresinde da tekrarlanmıştır.
Ajurlu çalışmanın sonrasında her vakitte gibi roba ayrımları yapılmıştır. Kollar, arka ve ön amacıyla roba ayrımları gerçekleştirdikten sonra classic roba artışlarına başlanmıştır. Artışlardan sonra ön taraftaki 3 düz 1 büz ya da subay çimdiği örgü modeli denilen desenin yapımına geçilmiştir.
Çok yalın görüntülü bir örgü bebek yeleği modeli olan bu model istenirse detaylı süslemelerle zenginleştirilebilir.
Bebek yeleğinin yapılışındaki sayıları, detayları ve püf noktalarını öğrenmek amacıyla alttaki videolu anlatımından yararlanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ