Yakadan Başlamalı Bebek Elbise Yapımı

  • 27 Nisan 2020
  • 2.694 kez görüntülendi.
Yakadan Başlamalı Bebek Elbise Yapımı

Yakadan Başlamalı Bebek Elbise Yapımı
Yakadan başlamalı bebek elbise yapımı bayram yaklaşırken güzel bir elbise yapmaya ne dersiniz ?
Yaz amacıyla harika bir elbise modelini ile siz kıymetli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Yapılışı basit maliyeti düşük ve şık bir kız çocuğu elbisesi yapabilirsiniz. dilediğiniz renkte kumaş tercihi ve roba evresinde değişik ip tercihi tamamiyle sizlerin beğenisine kalmıştır.
Yakadan başlamalı elbise modelini ister bayram ister doğum günü, günlük olarak kullana bileceğiniz bir elbise modelidir. Yapılışını video anlatımlı olarak sizlerle paylaştık çok basit yapabileceğiniz bir kumaşlı elbise modelidir. Yeni değişik video anlatımlarda sizlerle beraber olma dileğiyle hoşçakalın.
Yakadan Başlamalı Eteği Kumaşlı Elbise Yapımı
1, 2 yaş amacıyla uygundur.
Arkadan düğmeli, dilerseniz ön kısım olarak tercih edebilirsiniz.
İstediğiniz renkte kumaş tercihi
3 mm tığ tercihi, bebe ipi kullanılmıştır.
80 zincir çekerek başlayıp 9 trabzan yapalım. İki defa yanı noktaya batıp trabzan yapalım 2 zincir çekip aynı yere 2 trabzan yapalım.Tekrar 20 trabzan yapalım. Aynı noktaya 2 tarabzan ve 2 zincir çekip yine 2 tarbzan yapalım ve 18 trabzan yapıp ve köşe prosedürü yine yapalım. Yan yana 20 tarbzan yapıp son artırma prosedürünü yapıp kalan 9 zincire trabzan yapalım. Kol, ön, arka kısımları artırma prosedürü yapıp roba bölümünü ayarlamış olduk,
2 ci sırada 5 zincir çekip bir trabzan atlayıp kutucuk yapıyoruz. Bu sırada 1 zincir çekip bir trabzan atlayıp kutu yapıyoruz. Artırma yerine gelince lif yöntemi gibi fıstık programı yapıp yanına trabzan yapıp bir zincir çekip kutu yapmaya devam ediyoruz. Sıra sonuna kadar aynı prosedürü devam edelim. Roba alanı dilediğiniz ölçüye gelene kadar yinelanan ve çoğalan bir tekniktir. Detaylı yapılış ve bitişi amacıyla videomuzu izleyerek uygulaya bilirsiniz.Kolay gelsin.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ