Yakadan Başlama Bebek Yeleği Kaç İlmekten Başlanır

  • 24 Nisan 2017
  • 5.931 kez görüntülendi.
Yakadan Başlama Bebek Yeleği Kaç İlmekten Başlanır

Yakadan Başlama Bebek Yeleği Kaç İlmekten Başlanır
İşte yeni bir ciciş kız bebek yeleği örneği daha. Bu seferki de daha bir diğer güzel. Şiş ile örüşmüş, yakadan başlama, robasında ve fırfırlı eteğinin kenarında çilek desenleri tespit edilen pembe renkli “prenses” yeleği nasıl örülür diye sorarsanız uzaklarda aramayın, buyrun işte burada. Çilek desenli kız bebek yeleğimizin yapılışı : yakadan 70 ilmekle başlanıyor ve 3 diş haraşo sırasından sonra çilek örneği ile devam ediliyor. 4. Sıara : Kenardan sekiz ilmek haraşo örülür, Çilek deseni amacıyla : 1 dola, bir ilmek düz örerek kes, (İki ilmeği beraber alarak düz ör.) 1 dola, iki ilmek haraşo ör …. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür. Sıra sonucunda sekiz ilmek kalınca ilik amacıyla 3 haraşo ör 1 dola, 1 kes, üç ilmek haraşo ör. Bundan sonra on haraşo sırası ara ile ilikler açılacak. Arka sıralar hep ters örgü olarak örülür. 5. Sırada : Sekiz ilmek haraşo, * bir düz, bir dola, bir düz, bir dola, bir düz ve iki ilmek haraşo* bu sekilde yıldızların arası yine edilir. ters sıralar hep ters olacak. 6. Sıra : Sekiz ilmek haraşo, *iki ilmek düz, bir dola, bir düz, bir dola, iki ilmek düz, iki ilmek haraşo* yıldızlar arası sıra süresince yine edilir. 7. Sıra : Artırma prosedürü yapılmaz fakat düz örülen ilmekler kenardan her örnek olarak 2 doğrulusunda birer ilmek haraşo örülür. Yani kenardan dokuz ilmek haraşo, beş ilmek düz örgü, dört ilmek haraşo, olarak yine edilerek örülür. Sonu dokuz haraşo ile biter. 8. Sıra : On ilmek haraşo, üç ilmek düz, altı ilmek haraşo olarak yine edilir. Sıra sonu on ilmek haraşo ile biter. 9. Sıra : On bir ilmek haraşo, bir ilmek düz, sekiz ilmek haraşo. Burası sıra süresince yine edilir. 10. Sıra : Tüm sıra haraşo örülür. 11. 12. 13. Sıralar haraşo olarak örülür. 14. Sırada kenardan 15 ilmek haraşo örülür ve yedi ilmek ara ile çilek motifi kurulur. 30 haraşo sırası örülür.
Kolları ayırmak amacıyla kenardan 34 ilmek haraşo örülür, 40 ilmek kesilir, 57 ilmek haraşo örülür, 40 ilmek kesilir ve 34 ilmek haraşo örülür. Kol altlarına 10 ar ilmek atılır.
Etek ucu fırfırı amacıyla; Kenardan sekiz ilmek haraşo, çilek motifi beşer ilmek haraşo ara ile kurulur. Motif tamamlandıktan sonra kesilerek bitirilir.
1 Yumak bebe yünü 3.5 numara şişle örülmüştür.
Daha büyük kız çocukları amacıyla gerçekleştirme dilerseniz robadaki çilek sıralarını yine ettirerek yeleği büyültebilirsiniz. Çünkü robanın genişlemesi örnek olarak ortasındaki ajurlar (artışlar) yardımıyla oluyor. Kollu Hırka olarak da tecrübe edinebilirsiniz öyle de güzel olur, kol kenarlarına da fırfır koyarak. Bıcırlara her türlü çok yakışır. Siz dilediğiniz gibi yapın, buyurun videosu da burada,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ