Varaklı Modeli ile Hırka Yapılışı

  • 27 Ocak 2020
  • 1.663 kez görüntülendi.
Varaklı Modeli ile Hırka Yapılışı

Varaklı Modeli ile Hırka Yapılışı
aha öncede erkek çocuklar amacıyla çok çok model anlatımı olmadığı tarafında şikayetler aldığımı söylemiştim. Gelen bu talepler tarafında meşe palamudu erkek çocuk hırkası yapımını yayınlamaya karar verdim.
İki ayrı büyüklükte oluşturulan hırka 2-3 yaş ve 3-6 ay arası çocuklar amacıyla hazırlanmıştır. Şimdi beraber 3-6 ay çocuklar amacıyla oluşturulan sayıları ve detayları göreceğiz. Bu büyüklükte bir hırka amacıyla bir adet ip yeterli olacaktır. Ama ip kalınlığı sarfedilen ipin çoğalmasını sağlayabilir.
Hırkanın ön parçaları amacıyla 27 ilmek ile başlayarak 3 sıra haroşa örün. Model düz taraftan kurulduğu amacıyla arka taraftan bütün ilmekleri ters örün. Ön yüze geçince 4 ilmek ters 8 ilmek düz 4 ilmek ters 5 ilmek düz örüp kalan ilmekleri lastik örün. Arka yüzde bütün ilmekler aynen örülecek.
Sonra her ön sırada düz ilmekler her iki yandan birer adet eksilerek ters ilmekler çoğaltılacak. Düz ilmekler 2 adet kalıncaya kadar bu prosedürü yapıyoruz. Sonra ters ilmeklerin üstüne yeni modeli kuruyoruz. Havva hanım bütün detaylarını videosunda anlatmaktadır
Bu model bayan yeleği olarak çok çok kanal doğrulusunda anlatılmıştır ve çok yoğun ilgi görmüştür. Bu model hem erkek hemde bayanlar amacıyla çok çok kullanılmaktadır. Bu model ile erkek ceketi ya da süveteri gerçeklştirmeyi düşünebilirsiniz.
Hırka modeli yuvarlak yakalı olarak yapılmıştır. Yakayı kesip sonradan ilmek takarak örebileceğiniz gibi bayan yeleklerinde koltuk kesimi yapar gibi ilmek takıp kesme prosedürü gerçeklştirmeyi deneyebilirsiniz. Böylece sonradan ilmek takarak örmek mecburiyetinde kalmazsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ