V Yakalı Bebek Hırkası Yapımı

  • 11 Mayıs 2021
  • 1.466 kez görüntülendi.
V Yakalı Bebek Hırkası Yapımı

V Yakalı Bebek Hırkası Yapımı
Bebekler amacıyla yapımı çok kolay ama bir o kadar da gösterişli bir hırka modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım adımını alçakta videolu anlatım ile vereceğim v yakalı bebek hırkası sizlerin de hoşuna gidecek çok şık bir dizayn olmuş. Videodaki anlatımı takip ettiğiniz vakit aşağı yukarı bir haftada bu hırka modelini yapıp kullanıma hazırlayabilirsiniz.
Bebeklere yapabileceğiniz değişik hırka modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün size tek renk örgü ipi ile yapılmış bir hırka modeli göstermek istedim. Bu hırka modeli burada erkek bebeklere göre yapılmış. Ama isterseniz kız bebeklere ideal renklerde seçerek bu hırka modelini yapabilirsiniz. Genellikle badiler üstünde bu hırka çok şık duracaktır.
Şiş örgüsü bebek hırkası yapımı amacıyla Nako İnci Delux markalı ip kullanılmış. Burada oluşturulan ölçüler amacıyla aşağı yukarı 1,5 yumak ip gitmiş. Şiş olarak ise 3,5 mm’lik şiş kullanılmış. Birde 4 adet düğme kullanılmış.
Hırka modeli yapımında düz örgü ve haroşa örgü kullanılıyor. Örgü işine yeni başlayanlar dahi bu hırka modelini rahatlıkla yapabilir. Hırkanın yaka ve kol kısımlarının nasıl uygulanacağı video ortamında çok güzel bir şekilde açıklanmış. Yaka evresinde V yaka modeli yapılmış. Burayı bu hırka modelinden öğrenerek diğer örgü işlerinde de kullanabilirsiniz.
V yakalı bebek hırkası yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ