Uçurtma Örgü Modeli Yapılışı

  • 19 Kasım 2017
  • 2.556 kez görüntülendi.
Uçurtma Örgü Modeli Yapılışı

Uçurtma Örgü Modeli Yapılışı

Bu yazımızda uçurtma örgü modeli yapılışını göstereceğiz. Çok hoş bir model olan uçurtma örgünün hiç bir karışıklığı yok.

Düz örgü, ters örgü ve üç örgü bir arada olan uçurtma örgü modeli çok kolay bir modeldir. 19 ilmek ve katlarından oluşuyor ve arka sıraları daima ters örülüyor. Tek motif üzerinden gösterilen videoda uçurtma örgü modelinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki anlatım istek sepeti blogspot sayfasından alıntıdır.

ideomuzda da çok net bir şekilde görebileceğiniz Uçurtma Örgü Modeli ‘ni size kısa bir şeklide tanımlamak isterim ;

Uçurtma Örgü Modeli amacıyla gereken ilmek adedi 19 ilmek ve katları + 2 kıyı ilmektir.
Arka sıralar bütün ilmekler ters örülecektir.

Uçurtma Örgü Modeli :

1.Sıra Ön: 1 kıyı ilmek, * 1 ilmek düz, 1 dola, 2 ilmek düz, 5 ilmek ters, 3 ilmek beraber ters, 5 ilmek ters, 2 ilmek düz, 1 dola, 1 ilmek düz, * dan itibaren sıra sonuna kadar devam edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

3 Sıra Ön:1 kıyı ilmek, * 2 ilmek düz, 1 dola, 2 ilmek düz, 4 ilmek ters, 3 ilmek beraber ters, 4 ilmek ters, 2 ilmek düz, 1 dola, 2 ilmek düz, * dan itibaren sıra sonuna kadar devam edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

5.Sıra Ön: 1 kıyı ilmek, * 3 ilmek düz, 1 dola, 2 ilmek düz, 3 ilmek ters, 3 ilmek beraber ters, 3 ilmek ters, 2 ilmek düz, 1 dola, 3 ilmek düz, * dan itibaren sıra sonuna kadar devam edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

7. Sıra Ön : 1 kıyı ilmek, * 4 ilmek düz, 1 dola, 2 ilmek düz, 2 ilmek ters, 3 ilmek beraber ters, 2 ilmek ters, 2 ilmek düz, 1 dola, 4 ilmek düz, * dan itibaren sıra sonuna kadar devam edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

9. Sıra Ön : 1 kıyı ilmek, * 5 ilmek düz, 1 dola, 2 ilmek düz, 1 ilmek ters, 3 ilmek beraber ters, 1 ilmek ters, 2 ilmek düz, 1 dola, 5 ilmek düz, * dan itibaren sıra sonuna kadar devam edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

11. Sıra Ön : 1 kıyı ilmek, * 6 ilmek düz, 1 dola, 2 ilmek düz, 3 ilmek beraber ters, 2 ilmek düz, 1 dola, 6 ilmek düz, * dan itibaren sıra sonuna kadar devam edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

Bundan sonra 1. ve 12 sıraları takip edin.

Videolu Anlatım,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ