Tunus İşi Bebek Yeleği Kaç İlmek Örülür

  • 07 Kasım 2019
  • 2.495 kez görüntülendi.
Tunus İşi Bebek Yeleği Kaç İlmek Örülür

Tunus İşi Bebek Yeleği Kaç İlmek Örülür
Tunus işi ile oluşturulan ve ki parçadan meydana gelen bebek örgü modeli ile karşınızdayız. Bu sayfada harika bir bebek yeleği gerçeklştirmeyi öğreneceksiniz.
Örgü Desenleri
Örgü örmek çok zevklidir. Zevkli olmasının sebebi ise kafanız dağılır, yapımcı olursunuz emeğinizi üzerinde ya da evinizin bir köşesinde görmekten mutlu olursunuz. Kendi emeğinizin meydana çıkması da ayrı bir keyiftir. Başlanan işin bitmesi şahsa başarının tadını yaşatmaktadır. Sabırla örülen örgü modelleri göz nurunuz ile birleşince meydana bir sanat eseri çıkmaktadır. Üretmeye alışmış şahıs boş duramaz derhal yeni bir örgü ile yeni yapılacak modeller arar. Bazı örgülere o kadar emek verilir ki kullanmaya kıyamazsınız derhal saklayıp yeri geldiği zaman kullanmak üzere çıkartılır. Arada sırada tek desen düşünülürken zevke göre karışık desenlerde yapılmaktadır. Mevsimine göre örgüde değişiklık kışlık örgüler yazlık örgüler olarak karşımıza çıkmaktadır.
İki Parçadan Oluşan Bebek Örgü Yelek Yapılışı
Simli İplik
Arada sırada örgünün daha canlı ve değişik olması amacıyla simli ipliklerde kullanılmaktadır. 1 ters 1 düz örülerek lastik olduktan sonra üstüne düz örgü yapıldığı gibi isteğe ve zevke göre pirinç, haraşo, baklava dilimleri, saç örgüsü, bordürlü, deniz kabuğu, kardelen çiçeği, fıstıklı baklava, çıkmaz sokak, zikzak, zeytin yaprağı ajurlu gibi isimler almış olan modellerde yapılmaktadır.
Erkek Kadın Çocuk
Yapılan örgüler erkek amacıyla olunca yalın model daha ağır renkler tercih edilmektedir. Kadınlar amacıyla daha canlı renkler ve modeller örülür. Çocuk ve bebekler amacıyla daha yumUşak ipliklerle örülmektedir. Tenine zarar vermesin diye bebek örgüleri daha çok ilgi edilmektedir. Çocuğun cinsiyetine göre ipliğin rengi de değişir. Kız çocuğu amacıyla pembe, sarı, yeşil kırmızı iplikler ön plana çıkmaktadır. Erkek çocukları amacıyla mavi, lacivert, krem gibi iplikler daha çok tercih edilmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ