Tunus İşi Araba Süslemeli Çocuk Atkı Yapımı

  • 21 Mart 2021
  • 1.488 kez görüntülendi.
Tunus İşi Araba Süslemeli Çocuk Atkı Yapımı

Tunus İşi Araba Süslemeli Çocuk Atkı Yapımı
Daha evvelce sizlere tunus işinden yapılmış olan bir çocuk bere modeli yapımı göstermiştim. Bugün ise o bere modelinin grupı olan tunus işi çocuk atkı modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Bu atkı modelinin ayrıntılı yapım adımını ise alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Takım olarak yapabileceğiniz atkı ve bere modelleri amacıyla sizlere yeni misaller göstermeye devam ediyorum. Daha çok şiş örgüsü ve tığ işinden yapılmış misaller göstersem de bugün size tunus işinden yapılmış olan bir grupın atkısını göstermek istiyorum. Dilerseniz buradaki gibi bir grup yapabilirsiniz isterseniz de tek parça atkı ya da bere yapabilirsiniz.
Tunus işi atkı modeli yapımı amacıyla tekrar aynı şekilde ana renk olarak sarı ve beyaz renkte örgü ipleri seçilmiş. Aralarda yol yapımı amacıyla kara renkte örgü ipi kullanılmış. Çocuklara ideal olan orta kalınlıkta örgü ipleri seçerek bu atkıyı yapabilirsiniz. Kız çocuklarına ideal renkler seçip yalın bir atkı modeli de yapabilirsiniz. Ya da çiçekler ya da hayvan şeklinde örgü modelleri yapıp onlarla süsleyebilirsiniz.
Atkı modeli yapımına uç kısımdan başlanmış. 3 zincir çekilip üstüne ilmekler alınıp ters örgü yapımı ile başlanmış. Atkının uç kısımları V şeklinde yapılmış. Daha sonra düz örgü yapılmış. Bu arada renk geçişleri de yapılarak atkının güzel görünmesi sağlanmış. Atkı modeli bitince üstüne de araba şeklinde örgü modelleri yapılıp eklenmiş.
Tunus işi çocuk atkı modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ