Örgü Modelleri

Tığ İşi Zincir Kare Motif Modeli Yapılışı

Tığ İşi Zincir Kare Motif Modeli Yapılışı
Örgü modelleri arasında en çok beğendiğim ve sıkça rastladığım güzel bir çalışma olan tığ işi zincir kare motif örneğinin bundan sonra yapımını izah eden bir video buldum. Öğrenir öğrenmez de yapmaya başladığım bu güzel çalışmayı sizlere de öneriyorum. Yaparken birazcık zorlanabilir ya da yabancı olan videodan anlamazsanız yorum yazabilirsiniz. Tığ işi kare örgü örneklerine bayılıyorum.
Anlatım yabancı ancak çok net bir görüntüye sahip. İzlerken ben sesi kıstım ve yalnızca yaptıklarına baktım. Örnek resimleri de olan örgü tığ işi zincir kare motif hem şık, hem de çok zarif bir örnek. Bu örneği kullanarak şal yapabilirsiniz. Angora simli ip kullanarak da çok güzel hırka yada şallar yapılacağına eminim.
Her örgü her tığ ya da iplik ile örülmez. Örülüyor deseniz bile bittiğinde çok çirkin bir görüntüsü olabilir. Bu yüzden doğru ipi kullanmak son derece önemlidir. Anlatımda yer alan çalışmaya ideal en yakın iplikleri seçmenizi tavsiye ediyorum. Tığdan zincirli kare motifi yapımına benzer çalışmaların Türkçe olanlarını da araştırıyorum. Bulunca tekrar sizlere yeni husus başlıkları ile paylaşacağım. Hem ben faydalanıyorum. Hem de sizlere farklı bulduğum çalışmaları kendimce anlatımımla sunmaya çalışıyorum.
Tığ işi zincir şeklinde karelerin motif olarak kullanıldığı bu güzel anlatımdan dolayı yabancı hanım efendiye de teşekkür ederiz. Adını bilmiyoruz. Ancak bu güzel öğretici çalışmayı bizlere sunmuş olduğu amacıyla hayranlığımızı dile getirebiliriz.
Farklı renklerde de gerçekleştireceğiniz bu güzel tığ işi zincir kare motif örnekleri şimdilik Türkçe sitelerde yok. Yararlanın sizde öğrenin,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu