Tığ İşi Yazlık Elbise Modeli Yapımı

  • 04 Mayıs 2021
  • 1.455 kez görüntülendi.
Tığ İşi Yazlık Elbise Modeli Yapımı

Tığ İşi Yazlık Elbise Modeli Yapımı
Yaz aylarında kullanabileceğiniz örgü işinden yapılmış olan kıyafet ve aksesuarları sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün ise sizlere baklava dilimli yazlık elbise modeli yapımını göstermek istedim. Bu elbisenin ayrıntılı yapım adımını alttaki videodan takip edebilirsiniz.
Yaz aylarında kullanılabilecek örgüden yapılmış bluz modellerini daha öncede sizlere göstermiştim. Bugün ise size görünce çok beğendiğim harika bir örgü yazlık elbise modeli yapımı göstermek istedim. Gerçekten elbise modeli sarfedilen ip ile oluşturulan desen ile harika olmuş. Hazır bir elbise modeli şeklinde olmuş ve muhakkak yaz aylarında kolaylıkla kullanılabilir.
Yazlık elbisenin yapımı amacıyla burada gösterilen modelde Alize Diva markasına ait olan bordo renkte ip kullanılmış. Yapılan model anlatımında ise Madam Cotton markalı ip kullanılmış. Bence koyu renk ip ile muhakkak elbise çok güzel olmuş. Burada 38-40 vücuda ideal bir elbise yapılmış. Daha büyük bir elbise modeli gerçekleştirme dilerseniz kullanacağınız ipin özelliği ve modeli büyütme konusu ile ilgili sizlere bilgi verilmiş.
Tığ işi örgü yazlık elbise modeli yapımına etek alanından başlanmış. Burada etek ve gövde alanı tek bir parça durumunda yapılıyor. Daha sonra kol ayrımlarının bulunduğu kısım ve yaka alanı yapılmış. Elbisenin kol kısımları ayrı ayrı örülüp eklenmiş en sonda yaka alanının çemberi yapılıp elbise modeli tamamlanmış.
Baklava dilimli yazlık elbise modeli yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ