Tığ İşi Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği

  • 14 Ekim 2019
  • 2.692 kez görüntülendi.
Tığ İşi Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği

Tığ İşi Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği
Bir Yumak Bebek Yeleği Modelini İzlemek ve benzerini bebeğinize,yeğen ya da torununuz amacıyla gerçekleştirme dilerseniz Yeleğin Yapılış açıklamaları nazarca sayfamız da.

62 Zincirle başlanır. Başlama kutu ve trabzan ardından Roba da Kol,Ön ve Arka ayrımı amacıyla 20 arkaya,10 kollara 10 adet de Önler amacıyla trabzanar ayrılır.

Bu rakamlar arasında doğru artırmalar ile Roba 10 sıra ajurlu trabzanlar imkan kadar devam eder.Kol ve Beden ayrımın dan sonra Yumak Örneği ile gövde yapılır.

Tığ işi Tek Parça Robalı Bebek Yelek süslemeleri amacıyla benzerini Yıldız Düğmeleri bulamazsanız değişik düğmeler dikin.Şirin düğmeler modeli daha güze gösterir.

Örgü süslemelerini doğru yaptığınız da unutmamalısınız Her vakit Modellere verdiğiniz emek boşa gitmez ve Bütün güzellik öne çıkar.Yanlış süslemeler ya da Örgü Aksesuarları her şeyi olmasından daha kötü gösterebilir.

Yelek amacıyla 100 gr 250 metre olan antipilling özellikli bir bebe yünü ve yün kalınlığına ideal olarak 2,5 mm tığ kullanılmış. 6-9 aylık bebeklere göre örülen yelek amacıyla 1,5 yumak kadar ip gidiyor. Yeleğin Boy uzunluğu 25 cm.

Yeleğin ön evresinde erkek bebek amacıyla olmasından sağ doğrultuda düğme alanı, sol doğrultuda ilik alanı çalışıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ