Tığ işi Robalı Bebek Yeleği Yapımı

  • 25 Aralık 2018
  • 3.055 kez görüntülendi.
Tığ işi Robalı Bebek Yeleği Yapımı

Tığ işi Robalı Bebek Yeleği Yapımı
Robalı Yelekler Yakadan başlıyor ama bu Model de Önden Yandan Başlanarak yapılıyor. 40 İlmek ile başlayan Roba Yanlamasına örülür.
Modelimize başlamadan Popüler Bayan Yeleği modeli olan.Gelin ve Anne yeleklerin de çok sevilen Model tanımı Bayan Yelek yapımına da buradan bakınız.
Yelek yanısıra Örgüden Bebek Kazak Örmek isteyenlere 1 -2 Yaş Bebeklere göre yapılan Şiş İşi Kazak yapılışı da burada.
Şişle Robalı Yelek modelin de çok iddialı modeli ve farklı Harika şiş Örneği ile diğer bir Bebek Yelekte burada.
Yan Roba örülüp tamamlanınca 2 sıra Örnek koyuluyor ve Kol ayrımı gerçekleştirdikten sonra Gövdesi altına kadar örülüyor.Etek ucu ve kol ağzına Kenar Oyası yapılıyor.
Tüm şunlar tamamlanınca Yeleğin ön biritleri yelek bandı örülür .Kız Bebekler de Biritler sağ doğrultu ta Erkek bebekler de Birit solda kalır. Düğme delikleri buna göre açılır.
Roba uzunluğu 13 cm kol altından etek ucuna desenli seksiyon 23 cm olarak yapılmış. Toplam yelek uzunluğu 36 cm.Robanın bitmiş durumu 36 cm.
Bu Ölçülerde yapıldığın da 1-1,5 Yaş Robalı Bebek Yeleği olarak kullanabilirsiniz. Yeleğin yapımın da Nako Bebe 100 ip ve 2 numara Tığ le örülüyor.Daha kalın iple aynı ölçülerde 2-3 yaş Bebeklere kadar olur.
Videoda ilk olarak Roba yapımı gösteriliyor. Robayı bitirinceye kadar modelin devam videosu çekilince bu sayfaya ekleyeceğim,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ