Tığ İşi Renkli Bebek Yelek Yapılışı

  • 04 Nisan 2022
  • 2.161 kez görüntülendi.
Tığ İşi Renkli Bebek Yelek Yapılışı

Tığ İşi Renkli Bebek Yelek Yapılışı
Yepyeni ve çok basit bir tığ işi bebek yelek modeli sizlerle. Genellikle yakası ve basit yapılışı ile dikkatleri çeken bir bebek yelek modeli. Kalan ipleri değerlendirebileceğiniz bir bebek yelek modeli paylaştım.
Aynı model ile yapılmış iki bebek yelek modeli var. Yelek modelinin bir adetsinin yapımında 3 renk başkainin yapımında ise 4 renk ip kullanılmış. Ana renk olarak beyaz ip kullanılmış. İçindeki renkleri dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. İster kız bebeklere ideal yapın ister erkek bebeklere ideal olarak yapın.
Bebek yelek modelinin eni 27 santim boyu ise 31 santim gelmektedir. 1 yaş bebeklere ideal büyüklüktedir. İp olarak baby one kullanılmıştır. Yelek modelinin yapımı amacıyla 3 numaralı tığ kullanılmıştır. Önce zincir çekerek yakadan başlanılarak örülüyor. Çok sıkı olmayan 47 zincir çekerek başlayın.
Yaka örüldükçe yaka büyüyecektir. V yaka olması amacıyla az zincirle başlanıp büyütülerek devam ediliyor. 3 zincir çekip bir tırabzan yapın. Zincirle beraber 2 adet olan bu tırabzanlar ön parça amacıyla kullanılıyor. 1 zincir çekip 14 adet tırabzan yaparak kol bölümünü örün. 1 zincir çekip 16 adet tırabzan yaparak arka alanı yapın.
Bir zincir çekip 14 tırabzan yaparak ikinci kolu tamamlayın. 1 zincir çekip 2 tırabzan yaparak başka ön parçayı örün. Çekilen zincirlerin bulunduğu yerlerden artırmalara yapılarak roba oluşturuluyor. Yaka amacıyla ilmek artırmaya devam ediliyor. Yaka amacıyla artırma bitirilince kol ayrımı yapılıyor.
Son olarak gövde alanı örülerek bebek yelek modeli tamamlanıyor. En son olarak yelek modelinin ön parçalarının çevresi tırabzan ile lastik örülerek tamamlanıyor. Eski baş örgü kanalının hazırladığı bu bebek yelek modelini sizlerde gerçekleştirme istiyorsanız eklediğim videoyu izleyerek basitçe örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ