Tığ İşi İkili Burgu Örneği Yapılışı

  • 08 Temmuz 2018
  • 2.158 kez görüntülendi.
Tığ İşi İkili Burgu Örneği Yapılışı

Tığ İşi İkili Burgu Örneği Yapılışı,
Anlatımlı burgu sarması örgü modelinin hem resimli tanımi, hem de anlatımına yönelik güzel bir öğretici videoya ulaştım. Burgu sarması tığ işinden yapılışıyla alakalı yararlanacağınız bu güzel desenle yelek, şal ya da farklı örgü lifler meydana çıkarabilirsiniz. Yapımı ilk başta zor gibi gözükse de bittikten sonra çok zarif bir çalışmanın meydana çıktığını göreceksiniz.
Tığ işi burgulu örgü örneği hem şık bir çalışma, hem de bittiğinde yaptığınız çalışma bir lif olduğunu düşündüğünüzde gözünüzün önüne istikbal olan güzel zarif bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Burgular zincir şeklinde Aralıklı olarak karşımıza çıkıyor. Öğretici videoyu izlediğimde çift burgu örneği tanım edilmiş. Fakat resimli anlatımda daha farklı tığ işi burgulu model yer alıyor.
Burgulu örgü örneklerine ek olarak burgulu yelpaze örgü örneği, dikine burgu örgü modeli gibi başlıca tığla oluşturulan çalışmaları hatırlayacaksınız. Burgular dikine şekilde tığla örülüyor. Hatırladığım kadarıyla burgulu lif modellerinde de tekrar tığ işinden oluşturulan bu güzel çalışmaların güzel olduklarını biliyorum. Burgulu sarma örgü modelinde angora ipi kullanarak battaniyeler yapabilirsiniz. Hatta örgü burgulu etol modeli ise çok şık duracaktır,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ