Tığ İşi Bolero Nasıl Başlanır

  • 01 Mayıs 2021
  • 2.167 kez görüntülendi.
Tığ İşi Bolero Nasıl Başlanır

Tığ İşi Bolero Nasıl Başlanır

Sizler amacıyla bu yazımızda tığ işi bolero yapımı ile alakalı bilgi vermek istiyoruz. Yapacağınız bu model tığ ile öreceğiniz amacıyla daha zarif bir görünüme sahip olacaktır. Şıklığınızı tamamlayacak olan Şiş ya da tığ ile örmüş olduğunuz tığ işi bolero yapımı modellerini ister gece dilerseniz de gündüz kullanabilirsiniz. Diğer elbiseleriniz ile kombin yapabilmek adına dilediğiniz renk ve modelde bolerolar örerek kombinasyon seçeneklerinizi çoğaltabilirsiniz. Tığ ile oluşturulan bolero tanımını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Yazımızın sonucunda dışarıdan para ile almış olduğunuz boleroları bundan sonra kendinizde örebileceksiniz.
Tığ işi bolero yapımı anlatımı
Genellikle tığ ile oluşturulan bolero modellerinde beyaz renkler hakimdir. Ancak siz dilediğiniz bir renk ip kullanarak farklı modeller meydana çıkartabilirsiniz. Bolerolarda ilgi etmeniz gereken tek husus gece ya da gündüz tüketimine göre değişeceği amacıyla küçük bir detay meydana çıkıyor. Gece kullanacağınız bolerolarda sim kullanır ve ip tercihinizi ince ip ve gece kıyafetinize ideal bir renk yaparsanız, gece kıyafetiniz amacıyla ideal bir kombinasyon yapmış olursunuz.
Eğer hala okumaya devam ediyorsanız derhal anlatalım;
Öncelikle iplik seçiminden bahsedecek olursak dilediğiniz renk ve modelde bir iplik kullanabilirsiniz.
Eğer küçük bir hanımefendi amacıyla bolero örmeye niyetiniz varsa 75 ilmek atarak örgüye başlayabilirsiniz. Bu ilmek sayısı genelde 3 yaş ve üzeri çocuklar amacıyla idealdir.
Örgüye devam edecek olursak, 5 diş haraşo örgü ile devam edin.
Örmüş olduğunuz örgünün tersini dönüştürerek 1 örme 1 dolama olacak şekilde örgüye devam edin.
Örgümüze 150 ilmek imkan kadar devam edin.
Ters çevirmiş olduğumuz örgümüzü tekrar düzünü dönüştürerek ön yüzünden örmeye başlayın. Örgünün ön evresinde dimkann ipleri bırakın ve düz örgüleri haraşo olacak şekilde örgün.
Daha sonra 8 seksiyon olacak şekilde devam edin ve ipleri kesin.
Örgümüzü diktikten sonra boleronuz hazır.  bundan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.
Tığ işi bolero yapımında takıldığınız noktalarda yorum seksiyonuna aratarak başka ziyaretçilerimizin sizlere yardım etmesini sağlayabilirsiniz. Sonuç olarak hanımlar kendi aralarında bu husus altında da yardımlaşabilirler. Boleroyu örerken yukarıda saymış olduğumuz adımlara ilgi etmezseniz karışıklık çıkabilir ve örmüş olduğunuz bir seksiyonü sökmek mecburiyetinde kalabilirsiniz. Örgü örmeye başladığınızda ilgiinizi yapmış olduğunuz işe odaklarsanız ilgi dağınıklığını önlemiş ve çok daha basit bir şekilde örgünüzü bitirmiş olursunuz.
Bahsettiğimiz gibi bolero örme husussu ile alakalı deneyiminiz var ise husus ortamında hatalı olan noktaları yorum seksiyonuna yazarsanız tığ işi bolero yapımını öğrenmek isteyen başka bayan kullanıcılarımıza yardımcı olmuş olursunuz.
Bolero yapımı ile alakalı birkaç video eklenmiştir. Videolara bakarak kopya çekebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ