Örgü Modelleri

Tığ İşi Bebek Yeleği Yapımı

Tığ İşi Bebek Yeleği Yapımı
Tığ kullanarak bebek yeleği örmeyi düşünüyorsanız buyrun sizlere Resimli anlatımlı tığ işi bebek yeleği örneği ve modeli. İnternet’te dolaşırken gördüğüm bu bebek yeleğinin yazılı bir açıklaması yoktu maalesef.

Fakat şunu söyleyebilirim Yakadan zincirle başlarken bebeğinizin boynuna göre ölçü alırsanız galiba tam bebeğinize ideal boylarda olabilir.

Tahminime göre 60 zincirle başlanmış ve her zincire uzatmalı bir trabzan örülmüş.Şimdi resimleri inceleyerek dilim döndüğünce nasıl örülür anlatmaya çalışacağım.

Dikişsiz tığ işi yakadan başlamalı bebek yeleği örneği ve nasıl örülür? yazılı açıklamalı ve resimli anlatımı. Bebek Yelek örnekleri amacıyla buradan başka yazıdaki Yelek Modellerine de bakabilirsiniz.

5 sıra 5 değişik renkte bebe yünü ile tığ kullanarak trabzan yapılır. Her sıradaki tek trabzanı 2 kerede çekerek uzatmışlar. 5 sıra bittikten sonra kollara gelindiğinde bir sıra kıyı danteli yapın.

2. sıra kıyı dantelinde kolların olacağı bölgede eşit olarak sıra atlamanız gerekiyor. Kenar dantelini yeleğin başka kısımları olarak örmeye devam ediyoruz. Yelek ideal boya geldiği zaman bütün kıyılarını tığ ile değişik bir kıyı danteli örneğiyle bitiriniz.

Sayfanın altına sizler amacıyla Videolu anlatımlı Tığ işi Yakadan Başlanan Bebek Yeleği Yapılış videosunu da ekledim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu