Tığ İşi Bebek Battaniye Modeli

  • 30 Ekim 2021
  • 1.843 kez görüntülendi.
Tığ İşi Bebek Battaniye Modeli

Tığ İşi Bebek Battaniye Modeli
Bebekleri amacıyla hazırlık yapanlara bugün yapımı çok kolay olan harika bir battaniye modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ işi battaniye modeli yapımı amacıyla alçakta sizlere ayrıntılı yapım adımını gösteren bir video vereceğim burayı takip ederek problem yaşamadan bu battaniye modelini yapabilirsiniz.
Battaniye modelleri amacıyla sizlere yeni misaller göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yapımı çok kolay olan tığ işi ile yapılmış bir numune göstereceğim. Bu battaniye modeli tek parça durumunda yapılıyor. İstediğiniz büyüklük amacıyla zincir çekerek model yapımına başlayabilirsiniz
Tığ işi örgü modeli yalnızca bebek battaniyesi yapımında değil isterseniz atkı, yelek, bere ya da kendiniz amacıyla gerçekleştireceğiniz hırka kazak ya da yeleklerde de kullanabilirsiniz. Model gerektiğince kullanımı kolay ve şık bir dizayn ve istenilen her yerde kullanılabilir.
Model yapımına zincir çekilerek başlanıyor. Burada oluşturulan tığ işi model 2 ilmek üstüne oluşturuluyor. Bu amaçla yaptığınız örgü işinde büyüklüğü belirlerken 2’nin katlarında zincir çekmelisiniz. Model yapımı amacıyla burada beyaz renkte bir örgü ipi seçilmiş. Çok kalın olmayan orta kalınlıkta bir ip seçerseniz model daha güzel duracaktır.
Model yapımı amacıyla zincir çekildikten sonra bu zincir üstüne tırabzanlar yapılıyor. Daha sonra ise ikinci sırada modelin yapımına geçilmiş. Burada çok kolay bir model yapılmış. Tığ işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederlerse bu modelin yapımını öğrenebilirler.
Tığ işi bebek battaniyesi modeli amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ