Tığ ile Kolay Bahar Şal Yapılışı

  • 07 Şubat 2020
  • 2.314 kez görüntülendi.
Tığ ile Kolay Bahar Şal Yapılışı

Tığ ile Kolay Bahar Şal Yapılışı
Şal örmek amacıyla kendine kolay ve kolay bir şal modeli arayanlar amacıyla bugün sizlere güzel bir şal modeli göstermek istiyorum. Tığ ile oluşturulan kolay baharlık şal modeli bir gün gibi kısa bir sürede yapıp bitirebileceğiniz bir model.

Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanların kendilerini geliştirebileceği kolay bir modeli sizlere sunuyorum. Hem de kısa sürede şık bir şal gerçekleştirme istiyorsanız bu modeli deneyebilirsiniz. Bir günde işleyebileceğiniz bu şal güzel bir hediyede olabilir.

Tığ işi baharlık şal modeli yapımı amacıyla koton bir ip kullanılmış. Burada sarfedilen ip ebruli renkte. Siz dilerseniz bunun gibi renkli iplerde tercih edebileceğiniz gibi tek renk koton ipleri de tercih edebilirsiniz. Tığ olarak ise ipe ideal olarak 3 numara tığ kullanılmış.

Bu şal modelini ilaveten kalın ve yünlü ipler ile örüp kış aylarında da kullanabilirsiniz. Bunun yanısıra bu şal modeli çok çok geniş olmadığı amacıyla boyunluk olarak da kullanılabilir. Genellikle genç kızlar bu tür şalları kış aylarında kullanmayı seviyorlar.

Tığ işi baharlık şal modeli yapımı amacıyla köşe kenardan başlanıyor. Şal işlenirken sarfedilen ufak detaylar ile şal giderek büyüyüp üçgen durumuna geliyor. Şalın yapımı esnasında videoda yayılan anlatımda şalın yapımına dair tüm detaylar anlatılmış.

Tığ işi baharlık şal modelinin yapım aşamalarını alttaki videodan izleyebilirsiniz. Dediğim gibi ayrıntılı bir anlatım verildiği amacıyla herkes bu şalı rahatlıkla yapabilir kolay gelsin hanımlar,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ