Örgü Modelleri

Şişle Kolay Patik Yapımı

Şişle Kolay Patik Yapımı
İki şiş basit patik yapımı çeyizlik modeller arasında yer alabilecek en hoş patik örneği diyebileceğimiz modeldir. Farklı renklerde ve ilmek azaltım daha ufak ayak numarasına göre uygulaya bilirsiniz.

Patik modelleri hanımlarımızın severek ve en fazla ördükleri örgüler arasında yer almaya devam etmektedir. Yapılışları video anlatımlı olmak suretiyle birbirinden şık ve farklı patik yapılışları sayfamızda mevcuttur. Ziyaret etmeden ya da urlimize tıklamadan karar vermeyiniz.

Yeni öğrenmek isteyen hanımlarımıza video anlatımlarımız son derece yarar sağlayacaktır. Yeni patik modellerinde yeniden beraber olma dileğiyle güzelçakalın.

İki şiş basit patik yapımı
İki Şiş Kolay Patik

37-38 numara ayaklar için makuldur

Malzemelerimiz 2 yumak patik ipi

3.5 numara misinalı ve normal şiş 3.numara tığ iğne

Patik modelimiz burun kısmından 11 ilmek atarak başlanır. 1 sıra da haroşa modeli yapıyoruz. Düz kısmında ortada düz ilmeğin sağında bir solundan bir ilmek artırıyoruz.

41 ilmek olana kadar arttırma yapıyoruz. Renkli iple yan kısmı için 20 ilmek haraşo örüyoruz. 25 diş haroşa olana kadar her iki yanını bu yolla örüp bitiriyoruz.

Patiğin burun kısmı 4 ilmek kadar dçiftr. Taban kısmı için 83 ilmek yan kısımlara birer ilmek çıkartılır. Topuk kısmında 20 ilmek sağ ve sol şişte 7 ilmek kalana kadar birer ilmek eksiltme yapılır. Kalan 7 ilmek 3 ilmek eksiltme yapılır topuk kısmı tamamlanır. Kenar oyası yapılır. Detaylı anlatım için videomuzu izleyerek uygulaya bilirsiniz. Yapmak isteyen herkese basit gelsin.

Patik yapılışı, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha çoksı için urlimize tıklamanız yeterlidir. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız çok önemlidir.
https://youtu.be/W-XTFYIxH0A
https://youtu.be/Cr4sMCD4EOE

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu