Sibel Kavaklıoglu Çocuk Panco

  • 11 Eylül 2017
  • 4.054 kez görüntülendi.
Sibel Kavaklıoglu Çocuk Panco

Sibel Kavaklıoglu Çocuk Panco
Yine çiçekli güzel bir şal modeli. Gizli bahçe şal modeli. Evde kalan iplerinizi değerlendirmek amacıyla güzel bir proje. Daha evvelce ördüğünüz örgülerden çoğalan iplerden yapabilirsiniz. Aynı modelle örgü yatak örtüsü modeli, bebek battaniyesi modeli, dikdörtgen şal modeli, hırkalar, yelekler örebilirsiniz. Yazlık battaniye modelleri arayanlar içersinde güzel bir numune. Renk renk.
Panço modelleri olarak yapılmış. Aynı vakitte tığ işi panço modeli olarak da yapabilirsiniz. Yazının bünyesinde numune göreceksiniz. Hazırlayın ipleri tığı başlıyoruz.
Malzemeler
Renkil pamuklu iplikler
3.5 mm tığ
Makas
Modelin şeması alttaki gibidir. Dileyenler şemadan takip ederek yapabilirler.
1.tur : Sihirli halka amacıylae 3 zincir çekerek başlayalım. Aralarda 1 zincir çekerek 7 trabzan yapalım.
2.tur : Her bir yuva amacıylae 3 sık iğne yaparak turu tamamlayalım.
3.tur : Bu turda az evvelce yaptığımız sık iğneleri 3 erli kümeler durumunda örerek yuvalar yapıyoruz. 5 zincir çekip 3. sık iğne üstüne sık iğne ile batarak yuva yapıyoruz. Sıra sonuna kadar.
4.tur : Her bir yuvanın amacıylae sırası ile 1 sık iğne, 5 trabzan 1 sık iğne yapıyoruz.
5.tur : Bu turda ise 6 zincir çekip 5.trabzan üstüne sık iğne ile batıyoruz. Sıra sonunu kadar aynı şekilde yuvalar yapıyoruz.
6.tur : Az evvelce yaptığımız yuvalar amacıylae 1 sık iğne, 6 trabzan, 1 sık iğne yapıyoruz. Bütün yuvalara aynı prosedürü yine ediyoruz.
7.tur : 9 zincir çekip trabzanlar çevresine şemada görüldüğü gibi yuvalar yapıyoruz.
İlk motif bitti. İkinci motifi de bitirdikten sonra alttaki şemada görüldüğü gibi ekleyebilirsiniz. Nasıl eklendiğini şemanın altında resimli olarak görebilirsiniz.
Şimdi ise arada kalan boşluklara yapacağımız ufak motifin yapılışını görelim.
Şalın renk şemasını alttaki gibi yapabilirsiniz. Yine yerleştirmeyi alçakta sizlere sunduğumuz şema gibi yapabilirsiniz. Kendi zevkinize göre de düzenleyebilirsiniz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ