Örgü Modelleri

Selanik Bombeler Bebek Battaniyesi Yapılışı

Selanik Bombeler Bebek Battaniyesi Yapılışı
Selanik bombeler örgü bebek battaniyesi örgü modelini beğenilerinize sunuyoruz. Battaniye örneği anlatımlı videosuyla sizlerle.
Yeni bebeği olacak anneler ya da torunu olacak babaanne ile anneanneler bebeklerine battaniye örmek istiyorlar. Onlar amacıyla basit bebek battaniyesi nasıl yapılır anlatacağız. Sade ve zarif görünen yumuşacık yün iplerle oluşturulan bebek battaniyesi çok kullanışlıdır. % 100 pamuklu iplerle oluşturulan bebek battaniyeleri örgü şişleriyle örülüyor. Battaniyeyi 90 x 90 ölçülerinde örmeniz bebekler amacıyla yeterli olacaktır. Aynı modelden yetişkinler amacıyla de örmek dilerseniz boyutunu uzun tutabilirsiniz.
Selanik bombeler örgü bebek battaniyesi
Bebek battaniyeleri iki türlü örülüyor. Birinci teknik tığla oluşturulan battaniyelerdir. İkincisi ise şişle örülen battaniyelerdir. Şişle örülen battaniye modelleri daha kalın ve kışlık kullanımlar amacıyladir. Tığla örülen battaniyeler ise genelde serin yaz akşamlarında ve bahar aylarında kullanılacak battaniyelerdir. Selanik bombeler örgü modeli 32 dakikalık bir video ile anlatılmıştır. Motif çıkarmasını öğrendikten sonra boyutunu kendiniz ayarlayarak örmeye devam edebilirsiniz. Bu örgü yöntemi ile erkek ve kızlara battaniyeler örülebilir. Motiflerin yapımından tutunda birleşimine kadar hepsi alttaki videoda gösterilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu