İçeriğe geç

Şal Yakalı Burgulu Çocuk Yeleği

Sal Yakali Burgulu Cocuk Yelegi

Şal Yakalı Burgulu Çocuk Yeleği
Sevgili arkadaşlar bugünde sizlere şal yakalı burgulu çocuk yeleği modelimizi paylaşıyorum yakışıklı delikanlı çocuklarımıza çok yakışacak olan bu spor yelek modelimizi dilerseniz eşlerinize büyük yakışıklı delikanlılarınıza öre bilirsiniz hırna ve mont olarakta çalışa bileceğiniz bu güzel modelimizi 2 ile 3 yaşa ideal çalıştım ipiniz ve el ayarınıza göre ölçü değişecektir bunu öneme alarak ölçülerinizi belirleyin örecek arkadaşlarımıza basit gelsin.
Malzemeler
numara şiş
Orta kalın yün.
2 Yumak ip gitti
2 ve 3 yaşa ideal
Nasıl Yapılır
BOYU : 38 CM
ENİ: 34 CM
MODEL ANLATIMI:
ARKA BEDEN: 76 İlmek başlayalım
ÖN BEDEN:46 ilmek başlayalım.
3 Adet ilik açalım
ÖRNEK ANLATIMI:
Örneğimizi 16 ve katlarını hesaplayalım.
Örgümüze 1 ters 1 düz 1 ters 1 düz örerek başlayalım ve 2 sıra örelim.
3.Sıramızda selaniğimize başlayalım 1 düz ilmeğin 1 sıra altından bat 1 ters 1 düz ilmeğin 1 sıra altından bat 1 ters bu şekilde 4 sıra selanik yapalım.
Burgu alanımızı başlatalım bunun amacıyla selaniklerimizi örelim 8 düz selaniğimizin tam ortadaki selanikleri ortadaki ters ortada kalacak şekilde düzlerin yeri değişecek ve sağa yatan ilk ilmeği örmeyeceğiz 1 ters ör 1 düz ör .ve selanik ilmekleri selanik ör.
4 SIRA. Örgümüzün tersinde selanik ilmeklerimizi örelim tam ortadaki yer değişen ilmeklerimiz 1 düz 1 ters 1 düz olarak örelim .
5.SIRA. Bu sıramızda selanik ilmekleri örelim ve ortadaki ilmek kaydırma işlemine devam edelim4 düz solda sağa 4 düz sağdan sola kayma tamam lana na kadar çarpışan ilmekleri yer değiştirerek örmeye devam edelim.
Her burgu arasında 4 sıra selanik örelim.
YAKA KISMI: Omuzu 22 ilmek birleştirince yaka alanı 24 ilmek olacak ve enseyi 2 ye bölelim 32 ilmeği 16 .16 ve meydana kadar arka bedenden her yakaya geldiğimiz sırada arka bedenden 1 ilmek keselim ve arka vücudu eksilterek selanik olarak yakamızı örelim ense ortasında 2 yakayı da birleştirelim.
düğmelerini dikip yan dikişini yapalım. 32

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir