Robadan Selanik Bebek Hırkası Yapılışı

Robadan Selanik Bebek Hırkası Yapılışı
Selanik örgü ile robadan başlamalı bebek hırkası yapılışı. Selanik örgü yöntemi ile çok güzel örgüler örülebildiği gibi bebek hırkalarıda örülebilmektedir.
Selanik örgü modeli ile bir çok örgü örülmektedir. Bebek hırkası yapımında da sarfedilen Selanik örgü modeli ülkemizde çok sarfedilen tekniklerindendir. Dilek Yeğin Balcı arkadaşımızın yapmış bulunduğu bebek hırkası çok harika. Kendisinden hırkanın yapımı amacıyla bilgi vermesini istediğimde alttaki bulguyu bizimle paylaştı. Dilek hanımın anlatımını zor bulanlar amacıyla ise alçakta selanik örgü bebek hırkası yapımı videosunu paylaştım. Artık hangisinden öğreneceğiniz size kalmış.
78 ilmek 3.5 no şişle başladım. 7 ön bantı 7 ön kol 11 arka 19 aralarına da 2 koydum 21 kere artırma yaptım. Kol ayrımına 54 öne 35 arkaya 64 Kolda 4 cm ördükten sonra 8 sıra düz ördüm. Arada 4 sırada bir kesim yaparak 41 ilmek kalıyor düz sıra bittikten sonra yine 3 cm selanik örüp tüm ilmeği kesip bitiriyoruz. Diğer kolu da aynı örüp kalan ilmekleri de selanik olarak örülüyor. 6 cm örüldükten sonra 14 sıra düz örüp yine 12 cm selanik örüp 3 diş haroşa örüp bitiriyoruz,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir