Renkli Çok Farklı Örgü Modeli Yapılışı

  • 22 Haziran 2019
  • 3.158 kez görüntülendi.
Renkli Çok Farklı Örgü Modeli Yapılışı

Renkli Çok Farklı Örgü Modeli Yapılışı
Renkli tırtıl örgü modeli, bebek örgü modelleri, bebek battaniyeleri amacıyla ideal numunelerden birisidir. İki şiş ile örgü modelini hazırlarken dilediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Farklı renkli iplerin kalınlıklarının aynı olmasına ilgi edin. Aksi durumda örgüde farklı modeller meydana çıkabilir.
Örnek amacıyla 4 ilmeğin katları ve artı 3 ilmek olarak ilk ilmekleri atın. Ardından ön yüzde ve arka yüzde bir sıra ters örün. Örgünün ön yüzünde ikinci rengi bağlayın. Bu ip ile 3 düz ilmek örün. İpi arka tarafa alıp ilmeği örmeden başka şişe geçirin. Yeniden ön yüze alıp 3 ilmeği düz örün. Bu şekilde ilk sırayı bitirin. Arka sırada ördüğünüz ilmekleri geldiği gibi yani ters olarak örüp örmeden aldığınız ilmeği tekrardan örmeden alın.
Yeniden örgünün ön yüzüne gelince örmeden aldığınız ilmeği düz, üçlü ilmekleri ters, düz, ters olarak örün. Yani bir düz, bir ters olarak sırayı tamamlayın. Arka sırada ilmeklerin hepsini ters örün. Bu şekilde ilk numune sonuçlanmış oluyor. Üç renkli gerçekleştirme amacıyla örneği bu sırada üçüncü ilmeği bağlayın. Örnek kaydırmalı bulunduğu amacıyla ilk ilmeği düz örüp yanındaki ilmeği örmeden alın. 3 düz örüp tekrar örmeden alın.
Bu şekilde örneği aynı şekilde devam ettirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ